BIELYCH TREBA PREVYCHOVAŤ

Britské médiá sa zmenili na hlásnu trúbu zvrátenosti

Foto ARCHÍV
Dátum 30.12.2015

Pri zbežnom prelistovaní mainstreamových britských novín prekvapí ich radikálna vyhranenosť v prospech liberálnych myšlienok. Aj tie najliberálnejšie slovenské médiá vyzerajú umiernene v porovnaní s myšlienkami propagovanými napríklad v dvoch renomovaných denníkoch – toryovskom Telegraphe a labouristickom Guardiane. Našinec sa môže len pýtať, či aj u nás raz „pokrok“ premení najvplyvnejšie masmédiá na nástroj prevýchovy populácie v súlade s novými západnými hodnotami, na ktoré sa samozvane pasovali feminizmus, LGBTI agenda, multikulturalizmus a morálny relativizmus.

Strašiak sexizmu a rasizmu

Pri sledovaní dennej nádielky ideologických článkov je niekedy až vtipné, čo všetko britskí novinári dokážu premeniť na kauzu. Hocičo môže byť sexuálnym obťažovaním, ak sa toho dopustí muž voči žene, a každé neservilné správanie bieleho človeka k menšine automaticky zaváňa rasizmom. Najlepšie je, ak sa obe obľúbené témy spoja a v Guardiane sa ocitne veta hovoriaca, že „čierna žena trpí pre sexizmus a nerovnosť pohlaví inak ako biela žena“. Ak by sa niekto pýtal, kto teda vlastne trpí viac, odpovie mu titulok iného článku hlásajúci: „Všetci sme rasisti, ale rasizmus bielych ľudí je podstatnejší.“ V samotnom článku vám potom novinárka indického pôvodu vysvetlí, že vo Veľkej Británii je na dôležitých pozíciách priveľa bielych ľudí, preto by mali byť najmä bieli Briti prevychovaní v súlade s multikultúrnymi ideami. Čo sa týka žien – ktoré sú, samozrejme, za každých okolností utláčané – tie by sa mali zas naučiť byť hrdé. V texte s názvom „7 prio­rít dnešných mladých feministiek“ vás autorka poučí, že ženy si musia chrániť svoje reprodukčné práva. Preto by mali byť hrdé, ak idú na potrat, keďže týmto gestom ukazujú, že majú kontrolu nad svojím telom, a teda podporujú emancipáciu.

Pod dúhovou vlajkou

Neoddeliteľnou súčasťou mediálneho karnevalu zvrátenosti je aj slepá podpora požiadaviek sexuálnych menšín. Po referende v Írsku prebehla v britských periodikách menšia oslava schválenia homosexuálnych manželstiev, no predsa len písať o gayoch už nie je také štýlové ako kedysi. Preto sa médiá v Spojenom kráľovstve pustili do budovania pozitívneho imidžu inej skupiny – transsexuálov. Tu už novinári zrejme prekročili akékoľvek etické medze, keď nadšene informovali o prípadoch detí prechádzajúcich zmenami pohlavia. Je šokujúce, že neplnoletý, ktorému by ste ako rodič neponechali voľbu, koľko zmrzliny môže zjesť, si môže v Británii už v predškolskom veku zvoliť pohlavie za nadšeného škrabotu pier fanúšikov sociálneho inžinierstva, ktorí potom píšu články s titulkami typu „Transgenderové deti poznajú svoju identitu. Bigotní ľudia v médiách nie“. Nuž, môžem iba ďakovať Bohu, že som takýmto „bigotným“ človekom riadiacim sa aj v súčasnom šialenom svete zdravým rozumom a podobné excesy sa na Slovensku zatiaľ netešia mediálnej podpore.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.