BIHARIOVÁ: NEMÔŽEM ZA VAŠE POS*ANÉ ŽIVOTY!

Irena Bihariová: Neprišla som na Miss Universe, ale biť sa za vás, aj keď mnohí ma vnímajú ako škaredú, krpatú a papuľnatú. Azda existuje len jediné, kde mi doprajete pôsobiť: mám upratovať osady.

Foto TASR
Dátum 07.04.2021

Predsedníčka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová sa na sociálnej sieti vyjadrila k dlhodobému problému, ktorému čelí ako rómska politička. Mnohí jej na sociálnej sieti píšu vulgárne komentáre či osobné správy.

Ako sama uviedla, rozumie, že ju ľudia vnímajú ako škaredú, krpatú či papuľnatú. „Je vlastne jedno, čo som robila, dosiahla, komu som pomohla. Nech by som urobila čokoľvek, mnohým z vás sa to stále nezdá dosť dobré. Azda existuje len jediné, kde mi doprajete pôsobiť: mám upratovať osady,“ napísala Bihariová a plynule prešla k hlavnej časti, ktorej dala názov: „Ja fakt nemôžem za vaše pos*ané životy.“

Bihariová priznala, že aj keď nemala jednoduchý život, netrávi čas šírením nenávisti na internete, tak ako jej nepriatelia. „Bola som ochotná na sebe zmeniť čokoľvek, aby som si zaslúžila obyčajnú úctu. Nedokázala som zmeniť akurát to jediné – ako vyzerám. Až do ranej dospelosti som chodila k lekárke a chcela som vyblednúť ako Michael Jackson. Znie to crazy, ale naozaj som na seba roky plácala rôzne bieliace krémy,“ dodala. Predsedníčka strany Progresívne Slovensko zakončila svoj status na sociálnej sieti tým, že strana je svojím spôsobom avantgardnom skupinou, ktorá je dlho na smiech, lebo provokuje odvážnymi myšlienkami.

„Ja som neprišla na Miss Universe, ale biť sa aj za vás. Pretože som polovicu svojho života strávila podobne ako vy mnohí. Nemusím na vás nič hrať. Proste som si tým prešla,“ zakončila svoje úprimné prehlásenie na Facebooku. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.