BILL GATES PODPORIL VÝVOJ VAKCÍNY SUMOU 250 MILIÓNOV DOLÁROV

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov patrí medzi najväčších súkromných sponzorov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).

Foto ARchív
Dátum 11.12.2020

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov chce podporiť vývoj vakcín proti koronavírusu sumou 250 miliónov dolárov. Informuje o tom agentúra Reuters. Má ísť o najväčší jednorázový finančný dar nadácie. Dokopy už na boj proti pandémií prispeli sumou 1,75 miliardy amerických dolárov. 

Nadácia uvádza, že za tieto peniaze sa bude financovať dodávky testov a vakcín aj do menej rozvinutých krajín. 

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.