BIONTECH CHCE VYROBIŤ VAKCÍNU PROTI RAKOVINE

Spoluzakladateľka nemeckej biotechnologickej spoločnosti BioNTech Özlem Türeci priznala, že vakcínu proti rakovine by mohli vyvinúť na podobnom základe ako očkovaciu látku proti ochoreniu COVID-19.

Foto sita/ap
Dátum 21.03.2021

Spoluzakladateľka nemeckej biotechnologickej spoločnosti BioNTech Özlem Türeci má smerom do budúcnosti smelé plány. Po tom, ako táto firma v spolupráci s americkým farmaceutickým gigantom Pfizer vyvinula vakcínu proti koronavírusu, by 54-ročná lekárka a vedkyňa chcela priniesť svetu aj vakcínu proti rakovine. Priznala, že vakcínu proti rakovine by mohli vyvinúť na podobnom základe ako očkovaciu látku proti ochoreniu COVID-19. „V tejto chvíli máme niekoľko rôznych vakcín proti rakovine založených na mRNA,“ informovala Türeci.

„Je veľmi ťažké predvídať inovatívny vývoj. Očakávame však, že iba o niekoľko rokov budeme mať naše vakcíny proti rakovine, ktoré budeme môcť ponúknuť ľuďom,“ vyhlásila Nemka s tureckými koreňmi, ktorá spoločnosť BioNTech založila spolu s manželomUgurom Sahinom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.