BITTÓ CIGÁNIKOVÁ: ROK 2020 BOL PLNÝ SKLAMANÍ, KTORÉ POCÍTIME AJ V BUDÚCOM ROKU

"Potešilo ma však to, že neprešlo sprísnenie interrupcií, ale napríklad aj na vláde schválené vyradenie kanabidiolu (CBD) zo zoznamu omamných a psychotropných látok. Aj vďaka týmto malým krokom sa posúvame aspoň trocha vpred, k modernej a efektívnej liečbe našich pacientov," povedala. 

Foto TASR
Dátum 28.12.2020

BRATISLAVA 28. decembra (TASR/extraplus.sk) – Rok 2020 bol skúpy na pozitívne zmeny v zdravotníctve. Pre TASR to v bilancii uviedla predsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS).
      
"Potešilo ma však to, že neprešlo sprísnenie interrupcií, ale napríklad aj na vláde schválené vyradenie kanabidiolu (CBD) zo zoznamu omamných a psychotropných látok. Aj vďaka týmto malým krokom sa posúvame aspoň trocha vpred, k modernej a efektívnej liečbe našich pacientov," povedala. Za jeden z najväčších problémov, ktorému slovenské zdravotníctvo čelilo už niekoľko rokov za sebou, vrátane tohto roka, koaličná poslankyňa považuje nedostatok finančných zdrojov, plytvanie a neefektivitu, ale aj nedostatok zdravotníckych pracovníkov.  Za najväčšie sklamanie tohto roka považuje Bittó Cigániková prijatý rozpočet pre rezort zdravotníctva. Podľa jej slov opätovne aj v budúcom roku bude spoločnosť pociťovať nedostatok finančných prostriedkov.
      
"Rovnako však bolo pre mňa sklamaním aj dvojité dofinancovanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Myslím si, že keby hospodárila lepšie, efektívnejšie a dodržiavala by svoje plány, nebolo by to vôbec potrebné," dodala šéfka parlamentného zdravotníckeho výboru s dôvetkom, že zároveň týmto dofinancovaním boli ukrátení poistenci súkromných zdravotných poisťovní, z ktorých peňazí tiež tieto prostriedky odišli. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.