BLAHA: ČAPUTOVÁ SA POSTAVILA NA STRANU OBVINENÝCH - ČURILLOVSKEJ MAFIE!

Ľuboš Blaha: Prezidentka Zuzana Čaputová prerazila ďalšie dno. Ona už zjavne ani nepredstiera, že tu funguje nejaký právny štát. Jej vyjadrenie v živom prípade tzv. čurillovcov, ktorí sú obvinení z ťažkých trestných činov, je tak obludné zasahovanie političky do vyšetrovania, že Čaputová by mala okamžite rezignovať na svoju funkciu.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 23.10.2021

Prezidentka Zuzana Čaputová prerazila ďalšie dno. Dnes sa v živom prípade postavila na stranu obvinených, o ktorých Boris Kollár hovorí ako o "čurillovskej mafii". Ona už zjavne ani nepredstiera, že tu funguje nejaký právny štát.

1. Jej dnešné vyjadrenie v živom prípade tzv. čurillovcov, ktorí sú obvinení z ťažkých trestných činov, je tak obludné zasahovanie političky do vyšetrovania, že Čaputová by mala okamžite rezignovať na svoju funkciu.

2. Celé Slovensko čítalo odposluchy, ako vyšetrovatelia NAKA spolupracujú s mafiánmi, vymýšľajú si trestné činy a dokonca upozorňujú mafiánov, aby sa striasli policajtov, ktorí ich sledovali.

3. Tento prípad je čistý ako sklo. A Čaputová to vie. Ale Lipšicova chobotnica zaúradovala. Čaputovej ex-poradca Kubina bol dosadený ako advokát čurillovcov (odkiaľ na to chlapci asi tak zobrali?) a spustil sa neuveriteľný mediálny tlak (Tódová a spol.).

4. Výsledok: v rozpore so zdravým rozumom čurillovcov pustili z väzby. Okresný súd ich tam šupol, no tri sudkyne na krajskom súde ich pustili. Fajn, väzba sa nemá užívať, keď to nie je nevyhnutné.

5. Ale prečo potom musel vo väzbe zomrieť Milan Lučanský? A prečo tam dlhé mesiace mučili Pčolinského a ďalších? Lipšicovi ľudia majú zjavne nechutné privilégiá - kým iní umierajú, obvinení čurillovci sa mohli dokonca vrátiť do práce.

6. A tu sa dostávame k pointe. Tri sudkyne Blažová, Šimková a Veselovská mali rozhodovať iba o väzbe, no ony bez akéhokoľvek súdneho procesu len-tak z brucha vyhlásili, že celé obvinenie je bezdôvodné.

7. Ich názor na meritum obvinenia je procesne relevantný asi ako prd vo vesmíre, ale napriek tomu ich odrazu citujú všetky liberálne médiá a dokonca Čaputová z toho robí slovo božie. Prepáčte, ale to čo má byť?

8. Ako si môže Čaputová dovoliť zasahovať do živej kauzy! Navyše v prípade, kde je advokátom obvinenej strany jej bývalý poradca Kubina! Keď už nič iné, tak to je konflikt záujmov ako delo!

9. Nič v zlom, ale ono to vyzerá, ako by dnešný Čaputovej pojašený status napísal sám ex-poradca Kubina. Alebo rovno jeho kamoš Lipšic. Prezidentka je už najnovšie Čurillovou hovorkyňou? To vážne? Hlava štátu?

10. Nepamätám si, že by Čaputová každé rozhodnutie súdu brala ako Písmo Sväté. Keď trojica sudcov rozhodla, že Kočner je nevinný v prípade vraždy Kuciaka, vrieskala, že je to šokujúce a chcela hľadať spravodlivosť na Najvyššom súde.

11. Prečo aj teraz nevrieska, že rozhodnutie Blažovej je šokujúce. Veď celé Slovensko vidí z odposluchov, že Čurilla a spol. sú vulgárni a odpudiví grázli, ktorí spolupracujú s mafiánmi.

12. Čaputová spochybňuje prácu prokuratúry a spoločne s Kubinom, Lipšicom a oligarchickými médiami vytvára tlak na orgány činné v trestnom konaní, aby boli čurillovci oslobodení - ale takto to preboha v právnom štáte fungovať nesmie! To vedia aj v Zimbabwe!

13. Prezidentka musí byť nestranná. Ona nemá čo vstupovať do práce prokuratúry. Toto, čo pácha ona, by si nelajzol ani Džingischán v Mongolsku v 13. storočí.

14. A mimochodom, keď už jej toľko záleží na tom, aby sa nekriminalizovali vyšetrovatelia, tak ako je možné, že sa nezastane inšpektorky Santusovej?

15. Santusová vyšetruje prienik mafie do polície - a za to ju jej nadriadení stiahli z prípadu a odvtedy čelí vyhrážkam a šikane. Napriek tomu, že prešla detektorom lži. Ale to je Čaputovej zjavne jedno. Lebo tak znel pokyn od Kubinu a Lipšica?

16. Prezidentka Čaputová opätovne zneužila svoje právomoci a je veľkou otázkou, či to nerobí preto, aby sa sama nestala predmetom vyšetrovania v kauze Hanečka, o ktorej som informoval v dnešnom videu. Ruka ruku myje...

17. Čaputová sa otvorene postavila na stranu zla a dnešným dňom sa stala spolupáchateľkou všetkých svinstiev, ktoré čurillovci napáchali - prečítajte si ešte raz odposluchy, aby ste vedeli, čo všetko Čaputová kryje a ospravedlňuje.

18. Pani Čaputová, vy každým dňom prerážate nové dno. Smerujete míľovými krokmi k impeachmentu - Slovensko sa za vás hanbí.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.