BLAHA: GORDULIČOVE VIDEÁ SÚ PRIMITÍVNE A AROGANTNÉ

Ľuboš Blaha: Nič primitívnejšie som už dlho nevidel, ako video liberálneho komika Gorduliča z Aktualít, v ktorom uráža vedcov, ktorí majú iný názor ako on. Presne vystihuje realitu bratislavských kaviarní. Vzdelanie - nula, ale arogancia na rozdávanie.

Foto YOUTUBE/AKTUALITY.SK
Dátum 11.06.2021

Ťažkým nedopatrením sa ku mne dostalo video nejakého liberálneho komika Gorduliča z Aktualít, v ktorom uráža vedcov a odborníkov, ktorí majú iný názor ako on. Nič primitívnejšie som už dlho nevidel.

1. Žiaľ, myslím si, že výkon tohto mentálneho atléta mimoriadne presne vystihuje realitu bratislavských kaviarní. Vzdelanie - nula. Ale arogancie na rozdávanie.

2. Viete, keď absolvent scenáristiky poučuje profesora Petra Staněka o ekonómii či docenta Eduarda Chmelára o politológii, niečo nie je s kostolným poriadkom. To je tak, keď guľový dolník nadobudne presvedčenie, že je srdcové eso.

3. Ja chápem, že doma v obývačke pred telkou občas každému z nás pri sledovaní futbalu napadne zakričať na Mareka Hamšíka, že - "ako to kopeš", "to by som dal lepšie".

4. Ale aj tomu najväčšiemu primitívovi - keď opadne hnev a promile - v hlave skrsne blahodarná myšlienka, že by to proste lepšie ako Hamšík nedal. A nešiel by sa posadiť do televízneho štúdia a poučovať majstrov vo svojom obore. Že nie.

5. Gordulič medzi takýchto ľudí nepatrí. Rovnako, ako iní kaviarenskí povaľači, ani on nemá súdnosť. On je absolvent vysokej školy múzických umení a preto vie všetko o ekonómii a politológii, dokonca poučuje právnika Weisa o práve a lekárov o medicíne. Perfektné.

6. To viete, hrknete do seba v Starbuckse dve kávičky a hneď viete všetko najlepšie. Jednu univerzálnu Nobelovku pre Gorduliča a celú liberálnu kaviareň poprosíme.

7. Oni sú v tej kaviarni taký gigantický chrobák Truhlík - všetko vedia lepšie a všetko nám vysvetlia. Ani vzdelanie k tomu nepotrebujú. Načo knihy? Načo čítať? Múdrosť im vlieva Tódová, ktorá vo svojej diplomovke použila až tri knihy.   


8. Problém je, že takéto nevzdelané a nabubralé nuly kádrujú odborníkov. Dostávajú priestor v mainstremových médiách. Tvária sa, že určujú diskusiu. A kopú do bežných ľudí na sociálnych sieťach. Do profesorov, do odborníkov, do každého, kto má iný názor.

9. Neviem, ako to máte vy, ale mnou lomcuje pocit prenesenej hanby, keď počúvam, s prepáčením, vymletého Gorduliča, ako sa vysmieva vzdelanému Chmelárovi za to, že upozorňuje na pokrytectvo Západu.

10. Poznáte to - v prípade Ruska či Bieloruska našim liberálnym úderníkom vadí každá smietka v oku, ale v prípade amerických vojen, izraelských masakier či saudskoarabských šialenstiev sú dojatím bez seba, koľko detí dnes povraždili naši spojenci.

11. "Profesor" Gordulič toto kolosálne pokrytectvo obhajuje. Vo svojej strapatej hlávke nepochopil, prečo by sme mali hovoriť aj o svinstvách Západu. Pokyn zněl jasně - kopať do Ruska. Aké americké vojny? Aké zlyhania Západu?

12. A tak sa absolvent VŠMU vysmieva docentovi politológie. A potom prejde na právnika Weisa. Vraj je hrozné, že Weis diskriminuje očkovaných a nevpúšťa ich do svojej advokátskej kancelárie, lebo by mohli šíriť nákazu.

13. Gordulič sa zatvári ako Sokrates a vypustí zo seba - ideu.  Lapáme po dychu z jeho geniality. Vraj nákazu môžu šíriť aj neočkovaní. Ale tých od rána do večera terorizujeme testíkmi, chrobáčik, čiže riziko u očkovaných môže byť väčšie. Také v hlavičke makovičke nenapadlo?

14. Preboha, ľudia, vážme si vzdelanie. A múdrosť. Každý intelektuál do dvoch sekúnd rozpozná, s kým má tu česť. Keď vidím Chmelára, Staněka či Weisa, vidím, že sú to vzdelaní a múdri ľudia. Či už s nimi súhlasím alebo nie.

15. Keď vidím Gorduliča, vidím, že je to intelektuálna blška, ktorá vyskakuje ako divá, no aj tak si ju nikto nevšimne - lebo hlavička narástla len preto, aby telo nekončilo krkom. Mozog nedodali. Smola. Stane sa.

16. Prosím, prestaňme zosmiešňovať odborníkov iba preto, že majú iný názor. Takéto praktiky liberálnych médií sú mimoriadne arogantné, najmä ak každý vie, že v redakcii Aktualít majú kolektívne IQ zhruba na úrovni Forresta Gumpa. Sorry, Forrest, neber osobne.

Milý pán Gordulič, kým nabudúce zapnete kameru, skúste otvoriť knihu. Aspoň jednu v živote. Bude to pre všetkých veľká úľava. Vďaka!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.