BLAHA KOLÍKOVEJ A ČAPUTOVEJ: MARENIE REFERENDA JE ZLOČIN!

Ľuboš Blaha: Ako je možné, pani Čaputová, že si na stretnutie s americkou veľvyslankyňou čas nájdete, no s predstaviteľmi petičného výboru, ktorí Vám nesú posolstvo 600-tisíc Slovákov sa vykašlete? Napľuli ste im do tváre!

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 04.05.2021

Mám niekoľko otázok na najvyšších predstaviteľov vlády a štátu!

1. Vážená pani prezidentka, dnes ste napľuli do očí 600 tisíc občanom, keď ste si nenašli čas ani na krátke stretnutie s petičným výborom, ktorý odovzdal hárky na vyhlásenie referenda.

2. Ako je možné, pani Čaputová, že si na stretnutie s americkou veľvyslankyňou čas nájdete, no s predstaviteľmi petičného výboru, ktorí Vám nesú posolstvo 600 tisíc Slovákov sa vykašlete?

3. Vážená pani ministerka spravodlivosti, dnes ste vyhlásili, že referendum je v rozpore s princípmi právneho štátu, čo je z Vašej strany popretie základných ľudských práv, princípu účasti ľudí na správe vecí verejných a najmä - demokracie.

4. Možno viete, možno nie, pani Kolíková, ale v piatej hlave Ústavy SR je referendum rozobrané v ôsmych článkoch ústavy. Podľa Vás je teda sama Ústava v rozpore s princípmi právneho štátu? Ako ste mohli prejsť štátnicami? Ako ste vôbec prešli maturitou?

5. Podľa článku 112 slovenskej ústavy ste ako členka vlády sľúbila, že budete zachovávať ústavu a pracovať tak, aby sa uvádzala do života. Vaše vyjadrenia sú porušením Vášho sľubu - kedy vyvodíte politickú zodpovednosť?

6. V ústave sa jasne píše, že predmetom referenda nemôžu byť výlučne tieto veci - základné práva a slobody, dane, odvody a štátny rozpočet.

7. Ani slovkom sa tam nehovorí o predčasných voľbách, čiže vaše spochybňovanie referenda je šírenie poplašnej správy. Je to podľa Vás normálne, aby sa takto nezodpovedne a pubertálne správala ministerka spravodlivosti?


8. Vážený minister Naď, dnes ste vraj v parlamente opäť útočili na moju osobu - hovorili mi kolegovia. Priznám sa, nepočul som to, vaše prejavy z princípu ignorujem, na primitívov nemám čas. Ako hovorí jedno príslovie, orol muchy nechytá.

9. Ale ak je pravda, že ste ma ako minister obrany označili za hlavného protagonistu hybridných hrozieb na Slovensku a zároveň ste si za hlavnú úlohu ministerstva obrany stanovili boj s hybridnými hrozbami, mám to chápať tak, že slovenská armáda je tu na to, aby bojovala s Blahom?

10. Ďakujem za toľkú česť, môžem sa prosím vopred informovať, či na mňa použijete všetkých 31 bojových tankov, 169 bojových vozidiel pechoty a 60 obrnených transportérov, ktorými disponuje armáda?

11. A budete predtým klopať na dvere alebo mi rovno do obývačky hodíte granát? Keď som už teda taká "hybridná vojna" a dovolil som si mať iné názory, odmietať rusofóbiu a kritizovať americké vojny. Ja, hrozba.

12. Vážená pani Čaputová, vážená pani Kolíková, vážený pán Naď, vy si vôbec uvedomujete, ako svojim grobianskym správaním dehonestujete demokraciu a ústavné práva?

13. Uvedomujete si, že marenie referenda je zločin? Že vyhrážky opozícii za iné názory sú prejav fašizoidných tendencií? Že popierate ústavu a základné práva ľudí?

14. Vaše výroky a správanie sú veľkou hanbou a výsmechom Slovákom. Stovky tisíc ľudí na Slovensku žiada zmenu - spontánne, občiansky, slušne. Tak ako to predpokladá ústava.

15. Ak sa im otočíte chrbtom, nabudúce to už slušné byť nemusí. Zahrávate sa s ohňom. Vaša arogancia je do neba volajúca. A hlavná otázka je: čo vám dáva právo takto dupať po ľuďoch a vysmievať sa demokracii? Nemáte hanby?

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.