BLAHA: LIBERÁLNA TLAČ SI AŽ VĎAKA SPUTNIKU UVEDOMILA, ŽE MATOVIČ JE BLÁZON

Zvláštne je, že liberálnej tlači nevadilo, že Matovič v protiklade k vedeckým poznatkom nanútil Slovákom celoplošné povinné testovanie. Nevadilo, že si nechal ujsť milióny Pfizerov. Nevadilo, že rúti Slovensko do záhuby - stále si mleli to svoje trápne "lebofico". 

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 10.04.2021

Liberálna tlač si po jednom roku a desať-a-pol tisíc obetiach konečne uvedomila, že Matovič je blázon. Gratulujeme. 

1. Pripomína mi to zabrzdeného účtovníka Uga Fantozziho, na ktorého sa z každej police jeho ženy rútili tony rožkov a on po tuhom premýšľaní "náhle pojal jakési podezření", že Pina mu zahýba s pekárom. 

2. Zvláštne je, že liberálnej tlači nevadilo, že Matovič v protiklade k vedeckým poznatkom nanútil Slovákom celoplošné povinné testovanie. Nevadilo, že si nechal ujsť milióny Pfizerov. Nevadilo, že rúti Slovensko do záhuby - stále si mleli to svoje trápne "lebofico". 

3. Jediné, čo im vadí, je Sputnik. Nič iné. Nezáleží na tom, že Slováci zbytočne umierali. Tam bolo treba šíriť nenávisť voči Smeru a pomáhať vláde. Ale keď Matovič doviezol Sputnik, tak tu z toho urobili hotový Armagedon. 

4. Pritom to bolo jedinýkrát, kedy Matovič chcel urobiť niečo rozumné - akurát jeho realizácia opäť pripomínala skôr psychiatrickú liečebňu než vládnu politiku. Čo je dôležité - problém je Matovič, nie Sputnik. 

5. To, že nám Rusko chcelo pomôcť, je veľké gesto a mali by sme byť za to vďačný. A to, že Matovič nie je duševne v poriadku - za to naši ruskí priatelia nemôžu.

6. Médiá dnes zneužívajú pre svoje útoky na Sputnik všeobecnú neobľúbenosť Matoviča. Je to lacné. A okaté. Včera som sa dokonca dočítal, že "anonymný zdroj z Ruska" tvrdí, že kvôli Sputniku zomreli štyria ľudia. Anonymný zdroj - perfektné!

7. Strašne by ma zaujímalo, ako by dopadli redaktorky verejnoprávnej televízie, keby uverejnili, že "anonymný zdroj z USA" tvrdí, že na Pfizer či AstraZenecu zomreli štyria ľudia. Rovno by ich vyhodili ako konšpirátorky a už by ich nezamestnali ani v internátnom rádiu. 

8. Ale v prípade, že si chceme kopnúť do Sputniku, tak úplne stačí nejaký tajomný "ruský whistblower" a ani nám nenapadne, že je to celé len bohapustý výmysel a konkurenčný útok na Sputnik. A ruský whistblower sa volá John. A pracuje v Langley.

9. Ešte raz - Matovič je len palica, ktorou dnes bijú Rusko a Sputnik. O nič iné nejde. A jasné, je absurdné, keď Matovič nadáva na ŠÚKL, ktorému sám zveril dôveru, aj keď ho upozorňovali, že na to jednoducho nemajú kapacity. 


10. A je smiešne, keď práve on kope do ŠÚKL, že nechali Sputnik skúmať v laboratóriu, ktoré na to nespĺňa normy - veď jeho vlastný minister im dal takýto pokyn. Proste, Matovič z toho celého zase vyznieva ako úplný tragéd. 

11. Ale pointa je predsa inde. To, že Matovič je klaun, to vieme všetci. A oveľa dlhšie ako liberálna tlač. To nič nemení na tom, že sa tu rozohrala o Sputnik geopolitická hra. 

12. Sputnik žiaľ dnes nie je o medicíne, ale o politike. Potvrdili to hneď na úvod celej kauzy Korčok s Remišovou, keď neudržali na uzde svoju chorobnú nenávisť voči Rusku a ruskú vakcínu hneď spakruky označili za "zbraň". 

13. Za daných okolností sa tváriť sa, že kritika ŠÚKL-u je kritika celosvetovej vedy a nové zverské prenasledovanie Galilea Galileiho - to je naozaj fraška. 

14. To sa fakt ideme tváriť, že Rusi nemajú jedných z najlepších vedcov na svete? Že síce posielajú do vesmíru kozmické lode, ale do vačku ich strčí Zuzka Baťová zo Skalice? A táto superwoman to navyše dokáže aj bez zodpovedajúceho labáku... No jasné. 

15. A to sa ideme tváriť, že Maďari tiež nemajú kvalitných vedcov a všetci maďarskí profesori sú len Orbánove bábky bez mozgu a morálky?

16. Alebo sa ideme tváriť, že nespochybniteľnou autoritou je EMA? Tá EMA, ktorá ešte pred troma týždňami tvrdošijne odmietala akúkoľvek súvislosť medzi AstraZenecou a krvnými zrazeninami - pamätáte, ako z nás všetkých robili konšpirátorov - a odrazu po ďalších nevinných obetiach túto súvislosť priznala? 

17. Ups. Chybička se vloudila. A už odrazu nie sme konšpirátori, už odrazu AstraZeneca môže spôsobovať krvné zrazeniny. Ako - nebláznime. 

18. Jasné, že aj veda je omylná a žiaľ, príliš často tieto "omyly" súvisia aj s geopolitikou. V prípade Sputniku o tom nepochybuje nikto príčetný. 

19. Áno, Sputnik má vysoko postavaných nepriateľov. To nemusí potvrdzovať bývalý premiér, to vidia aj deti v materskej škole. 

20. Proti Rusku sa zase rozbieha vlna nenávisti, Američania k ruským hraniciam posielajú vojská, liberálne médiá už zase na dennej báze chrlia rusofóbnu propagandu, USA robí všetko preto, aby sa Nord Stream 2 nedostaval - rozohral sa geopolitický harmatanec. 

A obeťou sa stal aj Sputnik. Matovič je v celej tejto kauze zaujímavý iba ako zlý vtip. Skutočný boj sa vedie proti Rusku. A tým, ktorí ho vedú, na Slovákoch vôbec nezáleží. Ani na slovenskej vede, ani na slovenských životoch.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.