BLAHA: MATOVIČ JE TYRAN!

Premiér si splnil aj svoj utkvelý sen, že bude trestať tých, čo nebudú mať absolvované tie jeho pochybné testíky. Ak nepôjdete na testy, budete musieť trčať doma aj ďalšie týždne. Bez PN-ky, bez OČR-ky. Môžete sa nechať slobodne vyhladovať.

Foto TASR
Dátum 22.10.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Ľuboš Blaha 22. októbra 2020.

Premiér Igor Matovič práve s neskrývanou veselosťou oznámil Slovensku, že budeme mať lockdown aj celoplošné testovanie. Báli ste sa jedného? Báli ste sa druhého? Budete mať oboje.

1. Od soboty platí zákaz vychádzania. Bude to mať nedozierné následky na slobodu občanov, zdravie ľudí, aj živobytie Slovákov. No Igor Matovič prišiel na tlačovku vyrehotaný ako lečo. Čo je toto za človeka?

2. Krajina ide ku dnu a premiér sa zabáva. Pánko si to užíva. Ľudia umierajú, ekonomika kolabuje, ale on je v žiari reflektorov. A teší sa. Ja už naňho nemám slov.

3. Slovensko ide českou cestou. Nie preto, že by to chcel duch svätý. Ani preto, lebo je to zákon dejín. Nie. Sú krajiny, ktoré sú na tom lepšie, sú krajiny, ktoré sú na tom horšie, a sú krajiny, kde je to katastrofa. Medzi tie patrí aj Slovensko. Nie kvôli covidu, ale kvôli Matovičovi.

4. No on žiadnu zodpovednosť za spackané leto necíti. On sa ďalej vyhovára na ľudí, však to oni behali po dovolenkách - to oni sú tí zlí, za všetko môžu Slováci! Len nie on.

5. Bol to síce on, kto nerešpektoval odborníkov, aj keď mal všetky informácie k dispozícii. Bol to on, kto nepripravil Slovensko na druhú vlnu, aj keď pandemická komisia doňho celé leto hučala. Bol to on. Ale hlavne, že sa ďalej vyhovára na Slovákov.

6. Ešte raz a na rovinu: Matovičova vláda v lete fatálne zlyhala. Osobitne premiér Matovič. A minister zdravotníctva Krajčí to dnes na plné ústa potvrdil. Ale vraj nemáme plakať nad rozliatym mliekom. Však čo - veď len budú umierať ľudia. Oni nemajú absolútne žiadnu sebareflexiu. Absolútne žiadnu.

7. Matovič si dnes presadil svoje. Za každú cenu chce pokračovať vo svojej megalománskej šou s celoplošným testovaním, o ktorom majú odborníci vážne pochybnosti. Veď je to jeho "svetovo unikátny" projekt. Je to jeho "milášik".

8. Premiér si splnil aj svoj utkvelý sen, že bude trestať tých, čo nebudú mať absolvované tie jeho pochybné testíky. Ak nepôjdete na testy, budete musieť trčať doma aj ďalšie týždne. Bez PN-ky, bez OČR-ky. Môžete sa nechať slobodne vyhladovať. Takto si ústavné práva predstavuje tyran, pardon, premiér Matovič. Takto si on predstavuje dobrovoľnosť. To je škandál!

9. Vláde vôbec nevadí, že na celoplošnom testovaní hrozí nakazenie - taká kopa ľudí na jednom mieste, to smrdí ťažkým prúserom. Ale ako hovorí minister Naď - jasné, že všetko nebude na 100%, majte pochopenie... Hej, hej, však sa len možno nakazíte smrteľnou chorobou, však čo.

10. Ešte raz - objektívne hrozí, že sa nakazia tisíce ľudí a oni ich aj tak ženú do testovania, ktoré podľa ich vlastných slov nebude stopercentne zvládnuté. Im asi nedochádza, že ľudia potrebujú garancie, odborné analýzy, racionálne argumenty. Nie fóriky, úsmevčoky a ďakovačky sponzorom. A už vôbec nie vyhrážky a tresty.

11. Slovensku hrozí úplný kolaps. A práve v týchto ťažkých časoch máme najslabšiu vládu v dejinách. Vládu, ktorá rozoštváva národ. Vládu, ktorá trestá svojich občanov za svoje slobodné rozhodnutie pri "dobrovoľnom" testovaní. Surovo trestá. A ešte sa pri tom smejú a skvele zabávajú. Toto je zlý sen.

12. Matovič nepochopil nič. Nerozumie, že je za toto všetko zodpovedný. Nerozumie, ako rozoštval Slovensko. Nerozumie, ako ničí životy ľuďom. On nerozumie ničomu.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.