BLAHA: MATOVIČ MUSÍ ZAPLATIŤ ZA NÁSILIE, KTORÉ POUŽIL PROTI SLOVÁKOM

Vodné delá na protestujúcich Slovákov. Za to, že vyjadrujú názor. Tak čo, pán minister Korčok, uvalíte teraz sankcie na vlastnú vládu?

Foto ĽUBOŠ BLAHA
Dátum 17.10.2020

1. Vodné delá na protestujúcich Slovákov. Za to, že vyjadrujú názor. Tak čo, pán minister Korčok, uvalíte teraz sankcie na vlastnú vládu?

2. Spomeňte si, kto naposledy použil vodné delá na ľudí. Daniel Lipšic počas Radičovej vlády. Proti ľuďom, čo protestovali proti Gorile.

3. Za osem rokov vlády Smeru žiadne vodné delá. Ani pri majdane. Polícia nikomu ani vlások neskrivila. Ale hlavne, že my sme tí zlí. 

4. Teraz je pri moci slušnovláda a prvé, čo urobia, sú vodné delá na ľudí. Ale hlavne, že oni sú tí najväčší demokrati. 

5. Vonku je hnusná zima, čiže si viete predstaviť, aké to je dostať vodným delom - nebude covid, bude zápal pľúc. Hrôza! 

6. A táto vláda ide poučovať o demokracii Lukašenka. Táto vláda kope do Smeru. Títo násilníci! Že ich hanba nefackuje!

7. Tí ľudia zjavne nič nerozbíjajú, ani nikomu neubližujú - len vyjadrujú kritický názor na Matoviča. 

8. Každý, kto na Slovensku proti svojim občanom použil násilie, veľmi skoro skončil. Spomeňte si na Lipšica. Toto iste čaká aj Matoviča. Za toto musí zaplatiť. Tyran!

Skúste použiť tzv. test Ficom, prípadne test Putinom alebo test Lukašenkom. Keby takéto niečo - vodné delá, slzotvorný plyn, zranenie malého dieťaťa - urobila polícia v prípade protestov proti Ficovej vláde, aká by bola reakcia? Čo myslíte? 

1. Ak by to urobil Robert Fico, Markíza by dávala reportáž z nemocnice, kde leží malé dieťa, ktoré zranila zlá Kaliňákova polícia. Určite by boli zábery na uplakanú tvár dieťaťa, vyspovedali by lekárov, slzy, plač, bolo by to dojímavejšie než Titanic, keď išiel Leonardo ku dnu. 

2. Nechýbala by ani nejaká Wienk z liberálnej mimovládky. Tá by s ustarosteným výrazom povedala, že Transparency International osloví Európsky parlament a možno aj Bezpečnostnú radu OSN. Priestor by dostal predstaviteľ opozície, ktorý by sa žiadal odvolanie Fica, Kaliňáka a celej krutovlády. 

3. Najbližší týždeň by médiá vychádzali s titulkami, ako Fico masakruje protesty a ako ubližuje malým deťom. Hovorilo by sa o totalite, mafii, brutalite a policajnom štáte. Takto nejako by to dopadlo, keby nevládol Igor Matovič, ale Robert Fico. 

4. A ako to poňali médiá dnes? Zranené dieťa ani nespomenuli a veď je to aj tak zodpovednosť rodičov. Všetci, čo protestovali, boli zákonite fašisti a chuligáni. A vlastne dobre im tak - takýchto treba polievať, zatvárať, mlátiť a likvidovať. 

5. Podobným spôsobom argumentujú všetky diktatúry sveta. Keď sa proti nim protestuje, vždy sa povie, že to protestujú extrémisti. A áno, vždy sa tam nejakí extrémisti a násilníci aj nájdu, alebo ich tam polícia rovno nasadí ako agentov provokatérov - a tak majú potom zámienku, aby kosili hlava-nehlava, vrátane malých detí. Ale veď proti extrémistom môžu, či nie? 

6. Mimochodom, takto sa argumentovalo aj 17. novembra 1989. Pre vtedajší režim boli protestujúci študenti extrémisti. Z pohľadu práva to sedelo - spochybňovali vtedajší režim, vtedajšiu ústavu, vtedajšie zákony. Boli teda extrém. A teda vodné dela boli z pohľadu režimu na mieste. V tomto sú si oba režimy ako vajce k vajcu.

7. Túto istú logiku používajú aj tzv. demokracie. Vrátane vlády Igora Matoviča. Základom je dehumanizácia protestujúcich. Treba ich označiť za extrém a keď ste extrém, tak vás policajti môžu mlátiť a správať sa k vám ako k ošípaným. 

8. V dnešnom prípade sa povedalo, že išlo o extrémnu pravicu, ale v Európe sa veľmi často stretávame s podobným argumentom pri antiglobalistických protestoch, kde sa zase hovorí o extrémnej ľavici. Zlí komunisti, zlí anarchisti, proste extrém, ktorý protestuje proti nášmu skvelému globálnemu kapitalizmu. 

9. Poznáme to, hŕstka vandalov rozbije McDonalds, a tak zmasakrujeme tisíce ďalších slušných protestujúcich. Deje sa to všade. A vždy sa použije tá istá informačná taktika - dehumanizovať protivníka a tým pádom ospravedlniť akýkoľvek teror. 

10. Smiešne je, keď sa v prípade Lukašenka tvárime, aké je to hrozné a brutálne a v prípade Macrona či Matoviča spokojne chrochtáme pred telkou, že ako dobre tí policajti naložili tým zlým extrémistom. 

11. Najviac sa mi páči, ako sa z policajného násilia vytešujú liberáli, ktorí si z nejakého čudného dôvodu hovoria "ľavičiari". A keď sa niekto zastane obetí, tak ho ešte spájajú s fašizmom. No jasné - všetci sú fašisti, všetci sú extrémisti, len Matovič je ideál štátnika. 

12. Každý, kto odmieta policajný teror, je pre slniečkárov fašista, lebo policajný teror proti demonštrantom je fajn, pokiaľ majú iné politické presvedčenie ako ja. A nabudúce, keď budú policajti takto isto polievať a sekať ľavičiarov, tak sa zase budú smiať liberáli, lebo ľavičiari sú pre nich komunisti a dobre im tak. 

13. A vlastne jediní, kto smie protestovať, sú deti Ameriky - za slušné Slovensko, slobodu, demokraciu a hamburgery. Nič iné sa nepripúšťa, všetko ostatné je extrém. 

14. Odmietam tento pohľad. Odmietam hlúpučké názory, že ak sa zastaneš protestujúcich, automaticky preberáš zodpovednosť za ich politické presvedčenie. 

15. Odmietam hlúpučké názory, že ak sa zastaneš politika, lebo ho idú zavrieť do basy, automaticky musíš mať tie isté názory ako on. Odmietam toto účelové nálepkovanie ľudí za fašistov iba preto, že majú plné zuby Matoviča a jeho vlády. 

16. Z dnešného protestu mi písalo kopu kamarátov, ľavičiarov, ktorí tam boli, aj keď z duše nenávidia akýkoľvek fašizmus či rasizmus. Neboli tam kvôli futbalovým fanúšikom, boli tam, aby vyjadrili svoj protest proti Matovičovej vláde, ktorá ničí tento štát. 

17. A za odmenu dostali spŕšku z demokratických diel. Ale vraj je to tak fajn, lebo podľa médií sú fašisti. Toto je choré. Celé je to choré. Ešte raz - keby toto urobila polícia za vlády Roberta Fica, tak nás médiá zlynčujú a už tu chodia delegácie z Európskeho parlamentu. Teraz sú všetci ticho a ešte robia z obetí vinníkov. 

18. Títo nemajú čo vyčítať Lukašenkovi. Ani Milošovi Jakešovi. Ani žiadnym diktátorom a tyranom. Sú takí istí. Len inak definujú extrém a iným spôsobom dehumanizujú opozíciu. V princípe však robia to isté. 

19. Dnes je sedemnásty október, o mesiac- 17.11. - budú matovičovci na čele s Budajom vyplakávať, aký bol komunistický režim násilný a brutálny. Pustite im o mesiac video z dnešného protestu, ako tam vodným delom zranili malé dieťa a ako pustili na ľudí psov. Nech každý vie, čo je to tá ich sloboda a demokracia.

19. Vadí mi falošnosť. Vadí mi Matovič. A vadí mi, že táto vláda sa správa ako typický policajný štát. Ak som len kvôli tomu extrémista, tak potom je celé Slovensko národom extrémistov. Lebo toto vadí každému s výnimkou Matovičových ultras a hŕstky liberálov z kaviarní. 

20. Pán predseda vlády, po dnešnom zákroku polície od vás žiadam len to, čo vy žiadate od prezidenta Lukašenka v Bielorusku kvôli tamojším zákrokom polície - jednoducho odstúpte. Buďte chlap a odstúpte. Od Roberta Fica by ste to určite žiadali.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.