BLAHA: MUSÍME ZAKÁZAŤ POVINNÉ TESTOVANIA, INAK PRIBUDNÚ NAKAZENÍ

Ľuboš Blaha: Ale nie - to je akoby ste hrach na stenu hádzali. Oni potrebujú núdzový stav, aby bránili ľuďom v protestoch a aby mohli obstarávať za miliardy bez súťaží - ich program sa dá zhrnúť do dvoch slov: terorizovať a kradnúť.
 

Foto SITA/VANIHER
Dátum 27.02.2021

Celé dopoludnie som v parlamente bojoval a potom príde hlasovanie, 83 pročkov poslušne stlačí gombík... a núdzový stav je predĺžený... a diskusia o Pláne obnovy zarezaná 

1. Poctivo som vysvetľoval vládnym poslancom, že kým nezrušia povinné testovanie, čísla nakazených budú stúpať a ďalej budeme najhorší v počte úmrtí aj hospitalizácií - vidí to každý.

2. Ale nie - to je akoby ste hrach na stenu hádzali. Oni potrebujú núdzový stav, aby bránili ľuďom v protestoch a aby mohli obstarávať za miliardy bez súťaží - ich program sa dá zhrnúť do dvoch slov: terorizovať a kradnúť.

3. V iných štátoch sa už mesiace organizujú okrúhle stoly o Pláne obnovy, o miliardách z EÚ, prebieha vášnivá diskusia medzi vládou a parlamentom, v Taliansku kvôli tomu dokonca padla vláda.

4. A u nás nič. Plán obnovy stále neexistuje. Ide o šesť miliard, ale verejná debata žiadna. Sľubovali diskusné leto a nebola ani diskusná jeseň, ani diskusná zima a zjavne nebude ani diskusná jar. Direktívne si určili, že peniaze z EÚ pôjdu na NAKU a bum.

5. Cez Plán obnovy môžu financovať výstavbu bytov a oni sami sľubovali, že postavia 25 tisíc bytov ročne. No nie, oni dajú radšej NAKE, veď čo tom po tom, že ľudia nemajú kde bývať, dôležité je, aby ich mali kam zatvárať.

6. Jediné, čo ma utešuje, je to, ako rastie počet podpisov pod petíciu na referendum. Už sme na šesťcifernom čísle, čiže o niekoľko týždňov by sme to mohli vyzbierať. Iná cesta neexistuje. Referendum!

7. A nebojte sa, tie nezmysly o tom, že predčasné voľby sú protiústavné, lebo poslanec má ľudské právo zarábať 4 litre mesačne po celé štyri roky - to je úplne na smiech. Ak toto hovorí nejaký ústavný právnik, rovno nech vráti diplom.

8. V situácii, kedy v núdzovom stave berú ľuďom slobodu prejavu, slobodu zhromažďovania, slobodu pohybu a ďalšie základné ľudské práva, už zjavne ostalo len jediné ľudské právo, ktoré Matovič chce chrániť - právo na vlastnú výplatu.

9. Zastavíme ich. Musíme. Tá arogancia je do očí bijúca. Ale čo je horšie: my čelíme tomu najsilnejšiemu nepriateľovi celých dejín - my čelíme ľudskej hlúposti.

10. Môžete byť na nich dobrí, môžete byť na nich zlí, môžete na nich kričať, môžete im pokojne vysvetľovať... Je to jedno. Pozeráte do tých bezduchých pročko-tvárí, ktoré tam v parlamente sedia a slepo čumia pred seba. Ich nepresvedčí nič. Sú len hlasovacie mašiny.

Oni netušia, čo robiť, nemajú vzdelanie, nemajú skúsenosti, nemajú zdravý rozum, nemajú múdrosť. Oni nevedia zhola nič. Len vrieskať a nadávať na Smer. Ženú Slovensko do pekla a už to vidí každý 
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.