BLAHA ODSTÚPIL Z FUNKCIE PODPREDSU NR SR

Podpredseda Smeru-SSD Ľuboš Blaha: Začal som ako poradca predsedu parlamentu a končím ako podpredseda parlamentu. A teraz idem do Európskeho parlamentu bojovať za Slovensko s tým, že za mnou stojí približne 200-tisíc Slovákov. Ostáva len veriť, že o 5 rokov už Brusel nebude to, čo býval. Zatriasli sme Slovenskom, zatrasieme Európou.

Foto sita/jana birošová
Dátum 25.06.2024

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha odstúpil z postu podpredsedu NR SR. Plánuje vykonávať svoj mandát v Európskom parlamente. Jeho miesto zaujme poslanec NR SR Tibor Gašpar. 

"Beriem si so sebou svojho Che Guevaru, zavesím si ho v Bruseli - aby na mňa dohliadal, ako budem bojovať proti americkým vojnám, proti nespravodlivosti... Za národnú suverenitu. Za Slovensko. Knihy mám už takmer zbalené. To dalo najviac zabrať. Mám stovky kníh. Nie je ľahké to presťahovať. Po 18 rokoch sa lúčim so slovenským parlamentom. Začal som ako poradca predsedu parlamentu a končím ako podpredseda parlamentu. A teraz idem do Európskeho parlamentu bojovať za Slovensko s tým, že za mnou stojí približne 200-tisíc Slovákov - nádherný pocit. Ostáva len veriť, že o 5 rokov už Brusel nebude to, čo býval. Zatriasli sme Slovenskom, zatrasieme Európou. A nezabúdajte na slová klasika, Roberta Fica - nikam neodchádzam. Budem bojovať, stále tu, pri vás. Úprimne - som rád, že Tibor Gašpar ide do toho. Bojuje inak ako ja, ale bojuje. Má odvahu a cit pre spravodlivosť. A vytrpel si svoje. Takýchto ľudí dnes potrebujeme. Ideme spoločne. Smer - slovenská sociálna demokracia. Slovenská!" napísal Blaha na Telegrame.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.