BLAHA: SMER SA POSÚVA DOĽAVA

Novozvolený podpredseda strany Ľuboš Blaha prisľúbil, že sa pokúsia odvolať premiéra Igora Matoviča, ktorý robí Slovensku vo svete obrovskú hanbu

Foto tasr/jaroSLAV NOVÁK
Dátum 19.07.2020

Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý bol v sobotu 18. júla na sneme zvolený za jedného z podpredsedov strany, pogratuloval na svojom facebookovom profile znovuzvolenému predsedovi strany Robertovi Ficovi a ostatným podpredsedom, ktorými sa stali Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Richard Takáč, Ľuboš Blaha a Erik Kaliňák. Generálnym manažérom strany bude Marián Saloň. Členom predsedníctva sa stal aj podpredseda Mladých sociálnych demokratov Igor Melicher.

„Smer sa posúva doľava - to som vždy chcel a dnešný snem to potvrdil. Ďaleko viac budeme zdôrazňovať ľavicové a národné témy, pretože slovenská ľavica vždy bojovala nielen za sociálny štát, ale aj za vlastenectvo a ochranu našich národných záujmov. Budeme normálna slovenská sociálna demokracia - nás zaujíma to, čo chce pracujúci človek na Slovensku a nie liberálne mimovládky dakde v zahraničí. Pracujúci Slovák - to je naša priorita. A budeme hovoriť pravdu - tvrdo a otvorene. Dosť bolo politickej korektnosti. Robert Fico to dnes vyjadril jasne - neoliberalizmus zomrel. Slovensko za ním plakať nebude. Pôjdeme po krku Matovičovej vláde za to, ako na Slovensku likviduje sociálny štát aj demokraciu. A zároveň sa budeme tvrdo brániť proti všetkým útokom. Dosť bolo ustupovania. Toto je nový štart. Za ľudí, za Slovensko, za pravdu,“ napísal Ľuboš Blaha vo svojom statuse.

Ďalej prisľúbil, že sa pokúsia odvolať premiéra Igora Matoviča, pretože robí Sluvensku v Európe veľkú hanbu. „Nech sa na schôdzi ukážu koaliční poslanci, ako si všetci šliapu po jazykoch a zrádzajú všetko, čo o plagiátorstve natárali pred voľbami - hrali sa na etalóny nadpozemskej morálky a dnes to dávajú na gangstrov z Bronxu, ktorým je vlastná liberálna mafia prednejšia než princípy či česť. Len nech sa v parlamente ukážu - nech môže Slovensko v priamom prenose vidieť všetky tie ich názorové kotrmelce a morálne saltá mortale. To bude lepšie ako spartakiáda,“ dodal.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.