BLAHA: TESTOVANIE JE NAJVÄČŠÍ MATOVIČOV ZLOČIN NA SLOVÁKOCH

Ľuboš Blaha: Nikde v zahraničí sa netestuje spôsobom ako na Slovensku. Stredovekou násilnou formou nahnali ľudí ako ovce von, natlačili ich do radu kde sa od seba mohli nakaziť a to všetko pod hrozbou, že si nebudú môcť ísť nakúpiť alebo nebudú môcť ísť do práce.

Foto TASR/MARTin baUMANN
Dátum 02.05.2021

V druhej časti diskusnej relácii V politike sa stretli poslanci NR SR Ľuboš Blaha (Smer-SD), Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), Viera Leščáková (Za ľudí) a Milan Vetrák (OĽaNO). Diskutovali o aktuálnej pandemickej situácii, programovom vyhlásení vlády i celoplošnom testovaní. Podľa Ľuboša Blahu drží Igor Matovič rekord v tom, ako sa dokázal rozhádať s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou, Richardom Sulíkom či manželmi Baťovcami. „Čakám, kedy sa rozháda so svojím mačiatkom. Takýmto spôsobom nemôžeme na Slovensku fungovať, je tu choas,“ uviedol Blaha. Premiér Eduard Heger je podľa neho len podržtaška a štatista, ktorý iba vypúšťa teplý vzduch, ale v skutočnosti o všetkom rozhoduje minister financií Igor Matovič. Blaha tiež upozornil na to, že v programovom vyhlásení vlády sa nenachádza žiadna pasáž o riešení škôd po koronavíruse, namiesto toho poslanci OĽaNO vzývajú Matoviča v parlamente ako na zjazde ÚVKSČ a nazývajú ho vizionárom.

„Mal by sa najprv ľuďom ospravedlniť za to čo spáchal a potom rozmýšľať nad tým, ako ľudí odškodní. Taktiež by mal vysvetliť ten svoj šialený nápad, že chce zvýšiť DPH na 25 percent,“ uviedol Blaha. Moderátor Norbert Dolinský upozornil, že Veronika Remišová v predchádzajúcej časti relácie uviedla, že zvýšenie DPH nepodporí, na čo Blaha zakontroloval, že strana Za ľudí je v koalícii len na vytieranie podlahy a zatiaľ sa im ešte nikdy nepodarilo zastaviť niečo, s čím nesúhlasili. Upozornil na zlodejstvá ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá je členkou strany Za ľudí a jej rodinné firmy mali okrádať ľudí a štát.

Poslanec OĽaNO Milan Vetrák obvinil z počtu obetí aj opozíciu, lebo vyzývali ľudí na nenosenie rúšok, na čo ho Šutaj Eštok i Blaha upozornili, že rúška sa nenosia ani v Nórsku, ktoré má pri podobnom počte obyvateľov ako Slovensko zhruba 800 obetí. Šutaj Eštok tiež uviedol, že to nebola opozícia, kto niekoho menovite obviňoval zo smrti ľudí. Bol to práve Igor Matovič, ktorý na poste premiéra obviňoval svojho koaličného partnera a ministra hospodárstva Richarda Sulíka zo smrtí ľudí a posielal ho kopať hroby. Za počet obetí podľa Šutaja Eštoka i Blahu môže aj celoplošné testovanie. „Nikde v zahraničí sa to nerobilo takouto násilnou, stredovekou formou. Vyhnali ľudí von ako ovce, aby sa natlačili do radu za seba a nakazili sa pod hrozbou toho, že nebudú môcť ísť do práce alebo si nakúpiť. Je to najväčší Matovičov zločin na Slovákoch,“ myslí si Blaha.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.