BLANÁR: ŠTÁT BY MAL PRESTAŤ DÁVAŤ FINANČNÚ ODMENU ZA OČKOVANIE

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár zo strany SMER-SD hovorí, že štát by mal viac peňazí investovať do cestovného ruchu a nie ich dávať ako finančnú odmenu za očkovanie proti koronavírusu.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 21.06.2021

Štát by mal viac peňazí investovať do cestovného ruchu a nie ich dávať ako finančnú odmenu za očkovanie proti novému koronavírusu. Uviedol to podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) v diskusnej relácii RTVS O päť minút 12.

Štát by sa mal podľa Blanára viac snažiť motivovať ľudí, aby dovolenkovali doma a nedávať peniaze na odmeny či lotérie s cieľom takouto formou zvýšiť zaočkovanosť populácie.
     
Pripomenul, že strana naďalej trvá na dobrovoľnosti očkovania. "Sme ale proti, aby sa štatistika zaočkovanosti nahrádzala očkovaním mladistvých a detí," dodal Blanár. Pod súčasnú nízku zaočkovanosť populácie sa podľa neho podpísala aj nedostatočná kampaň, ktorá by upozornila na pozitíva aj negatíva očkovania.
     
Za nízkou zaočkovanosťou stojí podľa Gábora Grendela (OĽANO), podpredsedu parlamentu, komunikácia niektorých politikov, ktorí očkovanie prezentujú ako príjem pre farmafirmy. "Možeme vymýšľať čokoľvek - žreby, losy, lotérie na podporu očkovania, ale keď to budeme prezentovať ako príjem pre farmafirmy, tak zaočkovanosť nestúpne," skonštatoval Grendel. Zároveň odmietol tvrdenie o zlepšovaní štatistík zaočkovanosti skrz mladistvých a deti. "Očkovanie detí je na báze dobrovoľnosti, rodič sa rozhodne, či dá dieťa zaočkovať," dodal Grendel.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.