BLANÁR: TÁTO VLÁDA PREMRHALA DVA MESIACE; NAMIESTO TOHO, ABY POMÁHALA, SA VYDIERALA

Súčasnú koalíciu skritizoval, že opatrenia na pomoc ľuďom nepredstavila už skôr. „Táto vláda premrhala dva mesiace. Namiesto toho, aby pomáhala, sa vydierala,“ skonštatoval. Zdôraznil pritom, že Smer-SD od minulého septembra v tejto veci inicioval zvolanie viacerých mimoriadnych parlamentných schôdzí. Riešením sú podľa neho predčasné voľby.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 04.09.2022

Podpredseda parlamentu a opozičného Smeru-SD Juraj Blanár v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 uviedol, že Smer by v prípade menšinovej vlády podporil zákony na pomoc ľuďom. Súčasnú koalíciu skritizoval, že opatrenia na pomoc ľuďom nepredstavila už skôr. „Táto vláda premrhala dva mesiace. Namiesto toho, aby pomáhala, sa vydierala,“ skonštatoval. Zdôraznil pritom, že Smer-SD od minulého septembra v tejto veci inicioval zvolanie viacerých mimoriadnych parlamentných schôdzí. Riešením sú podľa neho predčasné voľby.

Blanár skritizoval, že sa verejnosť nemohla zúčastniť na oslavách pri príležitosti 78. výročia Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici. Koalícia sa občanov podľa neho bojí. Uviedol, že na účasti ruského veľvyslanca na oslavách SNP Smeru-SD vo Zvolene nevidí nič zlé. „Pozvali sme tam všetky krajiny bývalého Sovietskeho zväzu, ktoré oslobodzovali Slovensko,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.