BLANÁR: VŠETKO NASVEDČUJE TOMU, ŽE KOALÍCIA CHCE DOVLÁDNUŤ DO RIADNYCH VOLIEB

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD a opozičný poslanec Juraj Blanár sa obáva, že vládna koalícia nakoniec neschváli novelu Ústavy SR, ktorá by umožnila predčasné voľby. Nezmyselné požiadavky, ktorými rôzne strany podmieňujú novelizáciu ústavy, podľa neho nasvedčujú, že koalícia chce dovládnuť do riadneho termínu volieb.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 22.01.2023

Podpredseda opozičnej strany Smer-SD a opozičný poslanec Juraj Blanár sa obáva, že vládna koalícia nakoniec neschváli novelu Ústavy SR, ktorá by umožnila predčasné voľby. Ako povedal dnes v diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS, pred referendom koaliční politici odrádzali ľudí od účasti, keď tvrdili, že už majú skoro dohodu na predčasných voľbách. Nezmyselné požiadavky, ktorými rôzne strany podmieňujú novelizáciu ústavy, však podľa neho nasvedčujú, že koalícia chce dovládnuť do riadneho termínu volieb.

„Aj pani prezidentka zmenila svoj názor a vytvorila im priestor až do septembra,“ uviedol Blanár s tým, že prezidentka pôvodne tvrdila, že chce predčasné voľby v prvom polroku 2023. Navyše, koalícia mohla podľa Blanára novelu už dávno schváliť. „My si myslíme, že sa to bude ťažko schvaľovať,“ doplnil Blanár s tým, že dôvodom sú nezmyselné požiadavky, napríklad na sťaženie zmeny volebného systému.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.