BORGUĽA: OBVINENÍM MA CHCELI ZASTRAŠIŤ PRED BLÍŽIACIM SA HLASOVANÍM O VYDANÍ FICA DO VÄZBY

Nezaradený poslanec NR SR Martin Borguľa tvrdí, že bolo politickým rozhodnutím obviniť ho, s cieľom zastrašiť ho pred blížiacim sa hlasovaním o vydaní Roberta Fica do väzby. Poslanec taktiež nerozumie, prečo sa z neho v prípade, kde bol vedený ako poškodený, stal deň pred hlasovaním obvinený.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 20.01.2023

Nezaradený poslanec Národnej rady SR Martin Borguľa tvrdí, že bolo politickým rozhodnutím obviniť ho, s cieľom zastrašiť ho pred blížiacim sa hlasovaním o vydaní Roberta Fica (Smer-SD) do väzby. Ako ďalej uviedol na sociálnej sieti, celý čas upozorňoval na to, že ak niekoho uplácal, musí existovať vec, za ktorú dával úplatok.

„Tvrdil som to vyšetrovateľovi nielen ja, ale aj páni prokurátori Daniel Lipšic a Matúš Harbakus. Vyšetrovateľovi bola určená povinnosť nájsť prípad, za ktorý som mal uplácať. Prehľadaná bola prokuratúra, polícia, operatíva a nič sa voči mne nenašlo. Nemal som za čo uplácať a presne v týchto intenciách rozhodol generálny prokurátor SR Maroš Žilinka,“ tvrdí Borguľa.

Poslanec taktiež nerozumie, prečo sa z neho v prípade, kde bol vedený ako poškodený, stal deň pred hlasovaním obvinený. „Pol roka ste poškodený, prípad je mesiace uzavretý, zrazu prípad zmení vyšetrovateľa, a som obvinený,“ uviedol. Zároveň napísal, že sa k všetkému bližšie verejne vyjadrí po naštudovaní si písomného vyhotovenia rozhodnutia.

Generálny prokurátora SR Maroš Žilinka pre viacnásobné porušenie zákona v neprospech obvineného zrušil podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenie z podplácania voči nezaradenému poslancovi Martinovi Borguľovi. Ako informoval na tlačovej konferencii, dôvodom je v prvom rade predčasnosť rozhodnutia orgánov činných v trestnom konaní. Podľa Žilinku totiž rozhodli orgány bez toho, aby boli splnené zákonné podmienky na vznesenie obvinenia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.