BOSNA A HERCEGOVINA NEVPUSTILA RUSKÝCH ZDRAVOTNÍKOV

Minister bezpečnosti Bosny a Hercegoviny Fahrudin Radončič nedovolil ruským vojenským špecialistom vstúpiť na územie krajiny.

Foto Archív
Dátum 02.05.2020

SARAJEVO 2. mája (TASR/extraplus.sk) - Minister bezpečnosti Bosny a Hercegoviny (BaH) Fahrudin Radončič nedovolil ruským vojenským špecialistom vstúpiť na územie krajiny, kam boli pozvaní, aby urobili dezinfekciu v meste Mostar. Podľa agentúry TASS o tom informovala tlačová služba bosnianskeho ministerstva.

O misii ruských odborníkov v Mostare bolo bosnianske ministerstvo bezpečnosti informované bosnianskym rezortom diplomacie v piatok, keď mu dalo na vedomie nótu zaslanú ruským veľvyslanectvom. Nóta obsahovala požiadavku, aby bol ruskej misii umožnený vstup na bosnianske územie. 

Minister bezpečnosti BaH však ruskému sanitárnemu konvoju nedal povolenie na prekročenie hranice so Srbskom.

Ruský tím pozostával z 24 zdravotníkov a piatich špecialistov na dezinfekciu. Ich misia v Mostare sa mala uskutočniť na základe žiadosti predsedu Chorvátskeho demokratického spoločenstva BaH (HDZ BiH) Dragana Čoviča.

Ruské ministerstvo obrany ešte predtým vydalo vyhlásenie, v ktorom informovalo, že časť ruských vojenských expertov pomáhajúcich v boji proti epidémii koronavírusu v Srbsku, bude presunutá do Bosny a Hercegoviny, a to na základe žiadosti tamojších úradov.  

Tím ruských expertov pôsobil v BaH aj od 9. do 23. apríla, pričom pracovali v Republike srbskej, ktorá je jedným zo subjektov BaH, kde v 11 mestách republiky dezinfikovali 28 objektov.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.