BRITI BUDÚ TESTOVAŤ VAKCÍNU NA ETNICKÝCH MENŠINÁCH A DÔCHODCOCH

Na testovanie bude podľa BBC potrebná účasť státisícov dobrovoľníkov. Tí dostanú testovanú vakcínu alebo placebo a potom v priebehu 6 - 12 mesiacov navštívia nemocnicu alebo iné výskumné zariadenie, kde okrem iného absolvujú krvné testy.

Foto PEXELS
Dátum 17.08.2020

BRATISLAVA 17. augusta (SITA/extraplus.sk) - Britskí výskumníci vyzývajú ľudí, aby sa zúčastnili na testovaní vakcín proti koronavírusu pod hlavičkou Národnej zdravotnej služby (NHS). Na testy sa prihlásilo už viac ako 100-tisíc ľudí, ale stále to nie je dosť. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že dobrovoľníci sa môžu prihlásiť online.

Odborníci chcú účasť čo najväčšieho počtu ľudí, aby mohli urýchliť svoje úsilie v hľadaní bezpečnej a efektívnej vakcíny. Hľadajú hlavne viac dobrovoľníkov zo "skupín s vysokou prioritou", ktoré sú vírusom neúmerne postihnuté, a teda osôb patriacich do etnických menšín alebo starších ako 65 rokov.

Vo Veľkej Británii by sa malo podľa očakávaní začať viacero testov potenciálnych vakcín. Do konca roka by v krajine mohli klinicky testovať prinajmenšom šesť rôznych vakcín, vrátane tej, ktorú vyvíjajú na Oxfordskej univerzite a je už v pokročilom štádiu testovania.

Na testovanie bude podľa BBC potrebná účasť státisícov dobrovoľníkov. Tí dostanú testovanú vakcínu alebo placebo a potom v priebehu 6 - 12 mesiacov navštívia nemocnicu alebo iné výskumné zariadenie, kde okrem iného absolvujú krvné testy. Výskumný tím sa ich tiež bude mimo návštev pýtať na príznaky a možno si budú musieť viesť denník alebo týždenne doma absolvovať testy prsostredníctvom výterov z krku a nosa.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.