BRITI ZAČÍNAJÚ S UVOĽŇOVANÍM OPATRENÍ A PRIPRAVUJÚ OČKOVACIE PASY

Premiér Johnson uviedol, že dúfa v zrušenie zákazu zahraničných dovoleniek od 17. mája, jeho kabinet však zdôraznil, že s ohľadom na pandémiu a stav očkovania v iných krajinách je na konečné rozhodnutie priskoro. 

Foto TASR/AP
Dátum 06.04.2021

Britský premiér Boris Johnson potvrdil, že Británia pristúpi kďalšej fáze uvoľnovania opatrení. Podľa neho je zatiaľ skoro oznamovať, či budú môcť Angličania tento rok cestovať na dovolenku za hranice. 
Zmierňovanie epidemiologických opatrení príde po tom, čo boli splnené všetky podmienky, ktoré predstavujú varianty koronavírusu. 

Od 12. apríla tak budú môcť v Anglicku znova otvoriť obchody, kaderníctva, vonkajšie priestory pubov a reštaurácií, posilňovne, knižnice, komunitné centrá i väčšina vonkajších zariadení a atrakcií, ako sú zoologické záhrady, tematické parky či autokiná. Povolené bude aj prenocovanie mimo domova. Exteriérové zhromaždenia budú obmedzené na šesť osôb alebo dve domácnosti a v interiéroch sa ľudia naďalej nebudú môcť stretávať s osobami mimo rodinu, či s tými, s ktorými si nevytvorili bublinu. Johnson ale vraroval, že koronavírus naďalej predstavuje hrozbu. Britská vláda oznámila, že pokračuje v príprave očkovacích pasov. Podľa jej slov sa potvrdenia o vakcinácii stanú prvkom našich životov, pokým pandémia neustane. 

Premiér Johnson uviedol, že dúfa v zrušenie zákazu zahraničných dovoleniek od 17. mája, jeho kabinet však zdôraznil, že s ohľadom na pandémiu a stav očkovania v iných krajinách je na konečné rozhodnutie priskoro. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.