BRITSKÝ ONLINE DENNÍK THE INDEPENDENT BUDE MAŤ RUSKÚ VERZIU

Nová ruská edícia bude pozostávať výlučne z prekladov pôvodných článkov denníka The Independent do ruštiny a - rovnako ako britská verzia - bude dostupná iba ako internetová platforma.

Foto ARCHÍV
Dátum 16.06.2020

MOSKVA 16. júna (TASR/extraplus.sk) - Ruský mediálny magnát Alexander Lebedev oznámil, že ešte v júni plánuje spustiť ruskojazyčnú verziu britského on-line denníka The Independent. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters s odvolaním sa na ruský spravodajský portál RBC. Lebedev, ktorý finančne podporuje britské denníky The Independent a Evening Standard, však konkrétny termín spustenia nového média neuviedol.

Nová ruská edícia bude pozostávať výlučne z prekladov pôvodných článkov denníka The Independent do ruštiny a - rovnako ako britská verzia - bude dostupná iba ako internetová platforma. Ruské vydanie už funguje v skúšobnej podobe od februára a verejnosti bude sprístupnené v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov.

Ľavicovo orientovaný The Independent bol založený v roku 1986 so zámerom konkurovať etablovaným britským periodikám ako Daily Telegraph, The Times či The Guardian.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.