BROCKOVÁ: IZRAEL JE PRE NÁS INŠPIRÁCIOU A PARTNEROM

Štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková tvrdí, že v oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre Slovensko inšpiráciou a partnerom. 

Foto Facebook Ingrid Brockovej
Dátum 14.04.2021

V oblasti rozvoja výskumu, vývoja a inovácií je Izrael pre SR inšpiráciou a partnerom. Vyhlásila to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa v utorok 13. apríla zúčastnila finále 2. ročníka vzdelávacieho programu pre začínajúce technologické spoločnosti, ktorý zorganizovali veľvyslanectvá štátu Izrael v krajinách vyšehradskej štvorky. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Ako ďalej rezort diplomacie priblížil, po úspešnom prvom ročníku sa druhý ročník koná s názvom Israel Startup Bootcamp. Akceleračný program je určený na zdokonalenie zručností začínajúcich inovatívnych technologických spoločností a vytváranie kontaktov medzi firmami, mentormi a partnermi z oblasti verejného sektora. Program sa realizuje virtuálne prostredníctvom workshopov a prednášok. Slovensko reprezentujú tri firmy: Archee, 3IPK a GoodteensOnline, v hodnotiacej komisii spoločnosť Civitta. „Žijeme v časoch extrémne rýchlej digitálnej a technologickej transformácie. Inovácie sú dnes hlavným zdrojom konkurencieschopnosti. Preto ma teší, že slovenské spoločnosti využili príležitosť a môžu čerpať inšpiráciu od tých najlepších,“ uviedla štátna tajomníčka.

Brocková doplnila, že SR je jednou z najotvorenejších ekonomík v Európskej únii (EÚ) s vysokou mierou akceptáciou nových technológií. Hospodárske vzťahy Slovenska s Izraelom sa orientujú na transfer príkladov dobrej praxe v oblasti podpory vedy, výskumu a inovácií. „Prioritou ekonomickej diplomacie je podpora rozvoja potenciálu v oblasti vedy, výskumu a inovácií. Na Slovensku máme mnoho špičkových vedecko–výskumných pracovísk a technologických firiem. Izrael je našim kľúčových partnerom,“ dodala Brocková.

Izrael patrí medzi desať najinovatívnejších štátov sveta, je prvý v koncentrácii výskumníkov (počet na milión obyvateľov), druhý v podiele výskumu a vývoja na HDP a disponuje najväčším počtom absolventov III. stupňa vysokoškolského vzdelania (PhD.) na jedného obyvateľa. Izrael má po USA druhý najväčší počet start-upov na svete a tretí najväčší počet spoločností kótovaných na burze NASDAQ po USA a Číne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.