BUDAJ: GLOBÁLNE OTEPĽOVANIE SA TÝKA AJ SLOVENSKA!

Riešenie dopadov zmeny klímy a dopadov obrovskej globálnej výroby je témou, ktorá sa už týka aj Slovenska. Nielen preto, že sme členom Európskej únie. Povedal minister životného prostredia Ján Budaj. 

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 22.11.2021

Riešenie dopadov zmeny klímy a dopadov obrovskej globálnej výroby je témou, ktorá sa už týka aj Slovenska. Nielen preto, že je Slovensko členom Európskej únie, ale aj preto, že sa ho bezprostredne týka aj problém globálneho otepľovania, klimatickej zmeny a straty biodiverzity. Počas tlačovej konferencie v rámci Stredoeurópskej energetickej konferencie to povedal minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).

Dôsledkom klimatickej zmeny budú podľa ministra veľké migračné vlny, ktoré sa budú týkať stoviek miliónov ľudí, ktorí stratia možnosť obživy a dezertifikácia ich vyženie z ich vlasti. „Plán obnovy a odolnosti naozaj zohľadňuje aj našu zodpovednosť voči budúcim generáciám. Zohľadňuje aj to, že žiadna investícia po koronavíruse zo šesťmiliardového plánu obnovy nepôjde do sféry, ktorá by zaťažila klímu a životné prostredie,“ povedal minister.

Opatrenia dekarbonizácie priemyslu posilnia podľa Budaja odolnosť Slovenska voči budúcim skúškam. Doplnil, že rezort životného prostredia prispieva už dlhé roky na dekarbonizáciu, respektíve na „zápas slovenského priemyslu s výzvami, ktoré prichádzajú“. Deje sa tak prostredníctvom envirofondu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.