BUDE LIPŠIC ŠPECIÁLNYM PROKURÁTOROM?

Pellegrini: „Ešte nám ten argument, že ide o lex Lipšic úplne nevyvracajte. Ešte si počkajme, či pán Daniel Lipšic nebude mať náhodou záujem o špeciálneho prokurátora, lebo to nevyvrátil.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 26.09.2020

BRATISLAVA 26. septembra (SITA/extraplus.sk) - Koalícia sa na kandidátovi na post generálneho prokurátora dohodne až po verejnom vypočutí. Ako povedal v dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí), čas majú do 9. októbra. Dodal, že kritériom bude hlavne morálnosť a odbornosť. Odmieta, že by novela, ktorú koalícia pripravila, bola „šitá na mieru“ advokátovi Danielovi Lipšicovi, ktorý v piatok oznámil, že kandidovať na pozíciu generálneho prokurátora nebude. „Ešte nám ten argument, že ide o lex Lipšic úplne nevyvracajte. Ešte si počkajme, či pán Daniel Lipšic nebude mať náhodou záujem o špeciálneho prokurátora, lebo to včera (v piatok 25. septembra) nevyvrátil. Tam ste tiež zmenili možnosť, aby ním mohol byť aj neprokurátor,“ povedal ďalší podpredseda NR SR a líder strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini. Podľa Šeligu ani pri špeciálnom prokurátorovi nie je dohoda.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.