BUDE MENEJ POSLANCOV?

ĽS Naše Slovensko navrhuje znížiť počet zákonodarcov zo 150 na 100

Foto archív
Dátum 09.01.2018

BRATISLAVA 9. januára (TASR/Extra plus) - Poslanci Národnej rady SR za ĽS Naše Slovensko navrhujú znížiť počet zákonodarcov zo 150 na 100. Dosiahnuť to chcú ústavným zákonom, na ktorého prijatie treba aspoň 90 hlasov. Bez koalície nemá šancu na úspech. O návrhu hovorili na tlačovej konferencii v NR SR, kde líder strany Marian Kotleba vyzval SaS na podporu zníženia počtu poslancov. Pripomenul, že SaS svojho času tiež presadzovala tento návrh. Dala o tom hlasovať aj v referende, ktoré iniciovala, ale nebolo úspešné. Ľudia v ňom podľa Kotlebu zníženie podporili.

Kotleba tiež poukázal na nedávne vyjadrenie predsedu SaS Richarda Sulíka, že by sa o počte poslancov mohlo opäť hovoriť. ĽS Naše Slovensko svoj návrh nemá predrokovaný. Podľa Kotlebu by ho však mohli podporiť strany SaS a OĽaNO, keďže obe o tejto téme už v minulosti hovorili. Strana vyčíslila, že znížením počtu poslancov by štát za jedno volebné obdobie ušetril približne 18 miliónov eur.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.