ČAPUTOVÁ AMNESTOVALA SULÍKA

Neplatný sľub poslankyne Anny Andrejuvovej 

Foto TASR/MICHAL SVÍTOK
Dátum 21.03.2020

Nedodržanie ústavy, zákona alebo stanovených podmienok je podvod, klamstvo, „ošulenie“ pravidiel hry. Nová nastupujúca koaličná mašinéria parného valca z Trnavy, vedomá si sily svojej ústavnej väčšiny, odštartovala arogantne už na čiare. Hneď v úvode prvej schôdze parlamentu oboznámil jej predsedajúci, dosluhujúci predseda NR SR Andrej Danko zarúškovaným zástupcom ľudu s postupom pri skladaní poslaneckého sľubu. „Podľa článku 75 odsek 1 Ústavy Slovenskej republiky skladajú poslanci sľub na ustanovujúcej schôdzi. Pri skladaní sľubu budeme postupovať tak, že po verejnom prečítaní sľubu poslanec položí pravú ruku na ústavu a povie slovo „SĽUBUJEM“ Podá ruku predsedovi národnej rady, svojim podpisom potvrdí zloženie sľubu“.  Pozeral som pozorne priamy prenos a postrehol som chybu hneď. Nik však neprotestoval, všetci podplateníinvestigatívni novinári, ktorým víťaz volieb a teraz už aj ministerský predseda Igor Matovič sľúbil 10 miliónov dolárov za pozeranie na ich prsty, mlčali ako zarezaní... Neveríte? Stačí sa presvedčiť na zázname z rokovania ustanovujúcej schôdze NR SR zo dňa 20. 03. 2020 (časový kód 29:39/9:39:41, https://tv.nrsr.sk/archiv/schodza/8/1)

Výhovorka ako sa na blondínku patrí

Od politologičky a právničky z hnutia OĽaNO som čakal, že sa na následnom zasadnutí mandátovo-imunitného výboru prizná alebo aspoň vyhovorí(ako sa na blondínku patrí). Namiesto toho denníka N vydal na svojom dezinformačnom webe nadšenú správu, že Annu Andrejuvovú „pohodlne zvolili za novú šéfku“ spomínaného výboru. Práve toho, ktorý má overiť právoplatnosť nadobudnutia mandátov i platnosť poslaneckého sľubu. Lístky odovzdalo 146 poslancov, Andrejuvová získala 132 hlasov, 8 poslancov bolo proti, traja sa zdržali. Neplatné boli len tri lístky. Škandál! Samozrejme nečakám, že mi obyčajný Igor  pošle na dôchodcovský účet alikvotnú časť sľubovanej odmeny, no mohol by štedrú dotáciu zaslať na konto mesačníka Extra plus, ktorý bude veľmi pozorne sledovať a odhaľovať aj tie najmenšie prešľapy tohto zoskupenia.

Raňajky s Kočnerom na pokračovanie

Práve preto, že politické subjekty OĽaNO, Sme rodina, SaS i Za ľudí sľubovali transparentnosť, čestnosť, dodržiavanie zákonov a nastolenie spravodlivosti. V maličkostiach sa ukrýva diabol. Preto ma vôbec neprekvapila ani prezidentka Zuzana Čaputová, keď  v Grasalkovičovom paláci ako prvého ministra Matovičovej vlády vymenovala Richarda Sulíka. Toho „liberálneho guru“, ktorý 13 krát raňajkoval s Mariánom Kočnerom a ktorý vo funkcii predsedu parlamentu v januári 2012 sa u Kočnera doma pred skrytou kamerou dohodol na korupčnom postupe pri zvolení Dobroslava Trnku za generálneho prokurátora SR. Čaputová s farebne zladeným rúškom s bordovými šatami (veď to je najdôležitejšie!) mu podala ruku, čím to všetko zahladila. Vlastne ho „amnestovala“. Koho by už popri tom znepokojovalo, že vo vláde je i pozitívne lustrovaný spolupracovník ŠtB Ján Budaj? Maličkosť – veď ministerským predsedom je milionár Matovič, podozrivý z daňového podvodu ukrytého pod prachom na babkinej povale? Ešte sa len valec rozbieha, no už sme zachytili náznaky valcovania demokratických zvyklostí a princípov pluralitnej politickej diskusie a výmeny názorov. Voľby predsedov parlamentných výborov v prípade ignorovania návrhov opozície na Ľuboša Blahu (Smer-SD) a Mariána Kotlebu (ĽS Naše Slovensko) sú len ochutnávkou bublajúcej pomsty. Čerstvo koro(u)novanej vláde pripomínam nemecké príslovie: „Pomsta je sladká, ale človek si ňou často pokazí žalúdok.“ 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.