ČAPUTOVÁ OCENILA BEZPEČNOSTNÉ A ZÁCHRANNÉ ZLOŽKY

Pre policajtov nebol minulý rok podľa prezidentky jednoduchý. Poukázala na vojnu na Ukrajine a zvýšený migračný tlak, ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. 

Foto sita/branislav bibel
Dátum 10.01.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová vyzdvihla prácu bezpečnostných a záchranných zložiek. Ako skonštatovala pri utorkovom prijatí predstaviteľov polície, hasičov, horských záchranárov a zdravotníckych záchranárov, spoločnosť im veľa dlhuje. V uplynulom roku však vidí aj niekoľko pozitívnych zmien, ktoré tento dlh podľa nej aspoň trochu, symbolicky znížili.

"K ľudskosti, spolupatričnosti a pocitu bezpečia ľudí na Slovensku prispievate vy všetci. Obrovskou zodpovednosťou, ktorú nesiete, svojou odvahou, odhodlaním a neraz aj hrdinstvom, ktoré mnohí z vás musia prejaviť v kľúčovej chvíli," prihovorila sa zúčastneným Čaputová. Pre policajtov nebol minulý rok podľa prezidentky jednoduchý. Poukázala na vojnu na Ukrajine a zvýšený migračný tlak, ako aj stupňujúce sa napätie v spoločnosti. Ocenila, že Policajný zbor nepodceňuje komunikáciu s verejnosťou.

Ocenila tiež prácu príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí vlani pomáhali so zvládaním požiarov aj v Slovinsku a Českej republike, čím podľa nej prispeli k šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí. Prezidentka upozornila aj na životy, ktoré sa podarilo zachrániť vďaka Horskej záchrannej službe.

Vyzdvihla aj nasadenie zdravotníckych záchranárov, ktorí podľa nej pomáhajú aj vtedy, keď je zrejmé, že sa človek v tiesni pričinil o svoju situáciu sám. Policajný prezident Štefan Hamran poďakoval svojim kolegom. "Prispievate jednoznačne k stabilite a tomu, že na Slovensku máme pomerne vysoký štandard bezpečnosti," skonštatoval. Bezpečnostné a záchranné zložky označil za symbol bezpečnosti, stability a nádeje. Poukázal na náročné a neopakovateľné podmienky, v ktorých zasahujú. Ocenil aj podporu prezidentky.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.