ČAPUTOVÁ: OZBROJENÉ SILY SI POČÍNAJÚ VEĽMI DOBRE

Príprava na celoplošné testovanie je detailná a Ozborojené sily SR tak potvrdili svoj vysoký kredit aj v rámci organizovania tejto akcie.

Foto TASR
Dátum 20.10.2020

BRATISLAVA 20. októbra (SITA/extraplus.sk) - Príprava na celoplošné testovanie je detailná a Ozborojené sily SR (OS SR) tak potvrdili svoj vysoký kredit aj v rámci organizovania tejto akcie. Uviedla to na tlačovej konferencii prezidentka SR Zuzana Čaputová po zasadnutí Bezpečnostnej rady SR.

Ako dodala, stojí si za tým, že testovanie by malo byť dobrovoľné, a teda neprítomnosť na testoch by nemala byť sankcionovaná. OS SR nie sú podľa nej jediné, ktoré zabezpečujú úspešnosť akcie, sú nimi aj samosprávy. Dôležitým bodom je pre hlavu štátu aj stav slovenského zdravotníctva. V tejto súvislosti uviedla, že „má slovo“ ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), že akcia neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach.

Vláda na mimoriadnom rokovaní v nedeľu 18. októbra schválila návrh na celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus. Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra. Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov. Zatiaľ nie je jasné, či testovanie bude povinné alebo dobrovoľné.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.