ČAPUTOVÁ PODPÍSALA NOVELU O PODPORE PÔDOHOSPODÁRSTVA

Poľnohospodári a lesníci budú mať na preklenutie obdobia do vyplatenia priamej podpory možnosť využiť pomoc od Ministerstva financií SR vo forme návratnej finančnej výpomoci za zvýhodnených podmienok. Návratnú finančnú výpomoc bude poskytovať Slovenská záručná a rozvojová banka z európskych štrukturálnych a investičných fondov. 

Foto sita/martinHAVRAN
Dátum 13.05.2024

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes podpísala novelu zákona o poskytovaní podpory a dotácie v pôdohospodárstve a rozvoji vidieka. Novela umožní poľnohospodárom a obhospodarovateľom lesa zobrať si od štátu výhodnú pôžičku.

Vďaka nej poľnohospodári a lesníci budú mať na preklenutie obdobia do vyplatenia priamej podpory možnosť využiť pomoc od Ministerstva financií (MF) SR vo forme návratnej finančnej výpomoci za zvýhodnených podmienok. Návratnú finančnú výpomoc bude poskytovať Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) z európskych štrukturálnych a investičných fondov. 

Novelizáciou zákona na poskytnutie návratnej finančnej výpomoci si MF SR môže u SZRB zriadiť účet, kde bude vedená návratná finančná výpomoc. Na tomto účte bude vedený aj úver podľa osobitného predpisu. Postup poskytovania návratnej finančnej výpomoci, technického zabezpečenia a ďalšie podmienky ešte upraví zmluva medzi MF SR a SZRB.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.