ČAPUTOVÁ POVÝŠILA DO GENERÁLSKYCH HODNOTÍ ŠESŤ PRÍSLUŠNÍKOV ARMÁDY

Povýšení na generálmajora boli dnes Róbert Kleštinec a Martin Michalko, hodnosť brigádneho generála dostali Marek Banas, Jaroslav Krám, Jozef Ševčík a Róbert Kecső.

Foto SITA/BRANislav bibel
Dátum 16.03.2023

Povýšenie do generálskej hodnosti odráža vysoký stupeň profesionálnych aj ľudských kvalít. Povedala dnes počas slávnostného príhovoru prezidentka Zuzana Čaputová šiestim novo povýšeným generálom pri príležitosti ich vymenovania a povýšenia. Počas doterajšieho pôsobenia noví generáli podľa hlavy štátu už nespočetnekrát mali možnosť preukázať odvahu, rozhodnosť a odborné schopnosti. 

„Vaše povýšenie do generálskych hodností je teda osvedčením vašich schopností i ocenením doteraz vynaloženého úsilia,“ uviedla ďalej Čaputová. Vysoké hodnosti získavajú podľa nej v čase, keď význam ozbrojených síl vnímame s oveľa väčšou vážnosťou ako doteraz, keď priame ohrozenie krajiny a jej bezpečnosti nemusí byť len hypotetickým nebezpečenstvom, ale môže sa stať zo dňa na deň realitou. Povýšení na generálmajora boli dnes Róbert Kleštinec a Martin Michalko, hodnosť brigádneho generála dostali Marek Banas, Jaroslav Krám, Jozef Ševčík a Róbert Kecső.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.