ČAPUTOVÁ SA POĎAKOVALA ĽUĎOM, KTORÍ UCHOVÁVAJÚ SLOVENSKÝ FOLKLÓR

Hlava štátu zverejnila fotografiu v ľudovom kroji a poďakovala sa autorke Danke Tropekovej, ktorá vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden je jedinečný. 

Foto FB ZUZANY ČAPUTOVEJ
Dátum 05.09.2021

Prezidentka Zuzana Čaputová prostredníctvom sociálnej siete podporila ľudový folklór na Slovensku. Obliekla sa do tradičného kroja a poďakovala nielen jeho autorke, ale každému, kto svojou prácou prispieva k uchovaniu slovenského folklóru. 

„Pani Danka sa k šitiu krojov dostala pred desiatimi rokmi úplnou náhodou, vďaka jej dcére, ktorá sa začala venovať folklóru. Keďže potrebovala vlastný kroj, rozhodla sa, že jej ho ušije sama,“ popisuje prezidentka Čaputová. Dnes už pani Danka vyšíva na kroje vlastné prvky a ornamenty a každý jeden kroj je jedinečný. 

„Brúcnik je pre mňa nie len pekným darčekom, ktorým ma potešili Oravčania na mojej nedávnej pracovnej ceste, ale najmä zhmotnenou spomienkou na pracovitých a vytrvalých ľudí z tohto regiónu,“skonštatovala Zuzana Čaputová. Prezidentka sa s krajčírkou nestretla, no zároveň splnila svoj sľub a pridala fotografiu, ktorá má na Instagrame obrovský úspech.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.