ČAPUTOVÁ: SO SOROSOM SOM SA NIKDY NESTRETLA!

Zuzana Čaputová, prezidentka SR: S americkou veľvyslankyňou som sa ako prezidentka stretla jedinýkrát, so Sorosom ani raz. Sú to typické prvky konšpirácie. Ich autori neponúkajú fakty, len snahu spájať ma s nepopulárnymi ľuďmi.

Foto Facebook/Euronews English
Dátum 02.12.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na Facebooku 1. decembra 2021 zverejnila vysvetlenia k najčastejším útokom a klamstvám, ktorým podľa jej slov najviac čelí. 

Klamstvo: Zuzana Čaputová zmarila referendum.

Obrana Čaputovej: Ústavný súd skonštatoval, že položená otázka v referende by nebola v súlade s ústavou. Zodpovednosť za nezrealizované referendum teda nesie ten, kto nebol schopný sformulovať ústavne čistú otázku. Referendum s neústavnou otázkou som nemohla vypísať.

Klamstvo: Ovláda ju americká ambasáda a George Soros.

Obrana Čaputovej: S americkou veľvyslankyňou som sa ako prezidentka stretla jedinýkrát a so Sorosom ani raz. Sú to typické konšpiračné útoky. Ich autori neponúkajú žiadne fakty, len snahu spájať ma s tými, ktorí sú nepopulárni v očiach verejnosti.

O čo im ide: Časť politickej opozície si ma vybrala ako jasný terč. Nebudem dávať milosti ľuďom, ktorí sú im blízki a ktorým hrozí, že budú odsúdení. Asi tam potrebujú dostať človeka, ktorý im bude lojálny a ja to nebudem. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.