ČAPUTOVÁ: SR JE SPOLOČNÝM DIELOM A VÝSLEDKOM TOHO, ČO SME AKO OBČANIA SCHOPNÍ A OCHOTNÍ UROBIŤ SAMI PRE SEBA

Slovenská republika je spoločným dielom, je výsledkom toho, čo sme ako občania schopní a ochotní urobiť sami pre seba. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Slovensko podľa nej nie je abstraktnou entitou, ktorá visí nad hlavami svojho obyvateľstva.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 02.01.2023

Slovenská republika je spoločným dielom, je výsledkom toho, čo sme ako občania schopní a ochotní urobiť sami pre seba. Na sociálnej sieti to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová. Slovensko podľa nej nie je abstraktnou entitou, ktorá visí nad hlavami svojho obyvateľstva. Spojenie výročia vzniku štátu s oceňovaním jeho zaslúžilých občanov preto považuje za prirodzené.

Čaputová tiež v statuse označila za veľkú česť, že tridsiate výročie vzniku SR oslávili spolu s ňou a občanmi aj predstavitelia susedných štátov. Prítomní boli český prezident Miloš Zeman, poľský prezident Andrzej Duda i rakúsky prezident Alexander Van der Bellen. Rovnako sa na slávnosti zúčastnili aj vicepremiérka ukrajinskej vlády Iryna Vereščuk a predsedníčka Poslaneckej snemovne českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová. Podľa slovenskej hlavy štátu je ich prítomnosť dôkazom, že slovenský príbeh patrí do širšieho príbehu strednej Európy.

„Ak historické osobnosti našich dejín snívali o tom, že stredná Európa bude rodinou rovnoprávnych a slobodných národov, tak my tento sen žijeme. Ak nie sme – a často oprávnene – spokojní s tým, ako ho žijeme, nie je to spôsobené žiadnym vonkajším diktátom, ale iba našimi vlastnými zlyhaniami. A tie môžeme aj vlastnými silami napraviť,“ uviedla prezidentka.

Udeľovanie vyznamenaní v bratislavskej Redute podľa prezidentky potvrdilo slová z jej novoročného príhovoru, v ktorom povedala, že najväčším bohatstvom Slovenska sú jeho ľudia.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.