ČAPUTOVÁ: V PREDVOLEBNEJ KAMPANI SA ŠÍRIA KONŠPIRÁCIE A VYHRÁŽKY

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok hovorila so splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom o útokoch na mimovládny sektor. V rámci toho poukázala aj na konšpirácie a vyhrážky, ktoré sa rozmohli počas predvolebnej kampane.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 18.07.2023

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok hovorila so splnomocnencom vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti Filipom Vagačom o útokoch na mimovládny sektor. V rámci toho poukázala aj na konšpirácie a vyhrážky, ktoré sa rozmohli počas predvolebnej kampane. Informovala o tom na sociálnej sieti.

"Namiesto legitímnej diskusie o tom, kde sú hranice úloh, ktoré má zabezpečovať štát, a kde je naopak efektívnejšie využiť kapacity občianskeho sektora, sa v kontexte predvolebnej kampane rozmnožili konšpirácie, kádrovanie a vyhrážky," napísala hlava štátu.

Hovorili tiež o dôležitej úlohe mimovládnych organizácií vo verejnom živote a o praktických krokoch, ktoré by pomohli udržateľnosti sektora. "Partnerský prístup k občianskej spoločnosti podľa nej posilňuje dôveru občanov k svojmu štátu aj k sebe navzájom, otvára cesty k inovatívnym riešeniam a dáva hlas najslabším," skonštatovala Čaputová.

Poukázala aj na to, že bez mimovládnych organizácií by bolo menej mimoškolských aktivít pre mladých ľudí či nižšia dostupnosť kvalitnej starostlivosti pre pacientov či seniorov. "Ťažšie by sme zháňali dobrovoľníkov pri humanitárnych situáciách, poznali by sme menej korupčných káuz a ľudských práv niektorých obyvateľov Slovenska by sa nemal kto zastať," doplnila.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.