ČAPUTOVÁ: V UTOROK 6. JÚNA SA BUDE V BRATISLAVE KONAŤ SAMIT PREZIDENTOV KRAJÍN B9

Na Bratislavskom hrade budú lídri rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou nášho regiónu vrátane Slovenska, ako aj o dopadoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine špecificky na východoeurópske krajiny. 

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 02.06.2023

V utorok 6. júna sa bude v Bratislave konať ôsmy samit prezidentov krajín B9. Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestujú do Bratislavy prezidenti Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska a Rumunska. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg.

Na Bratislavskom hrade budú lídri rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou nášho regiónu vrátane Slovenska, ako aj o dopadoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine špecificky na východoeurópske krajiny. Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, oficiálne otvorenie samitu je naplánované na 11:20. Nasledovať budú vystúpenia prezidentky Zuzany Čaputovej, prezidenta Rumunska, prezidenta Poľska a generálneho tajomníka NATO, následne bude plenárne zasadnutie.

Lídri Bukureštskej deviatky sa pravidelne stretávajú od roku 2015, aby zladili svoje pozície pred riadnym samitom NATO. Skupina B9 vznikla z iniciatívy prezidentov Poľska a Rumunska a prvé stretnutie lídrov sa konalo v Bukurešti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.