ČAPUTOVÁ VYMENOVALA NOVÝCH VEĽVYSLANCOV

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala troch nových slovenských veľvyslancov. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Novými veľvyslancami Slovenskej republiky sú Ingrid Brocková, Jozef Polakovič a Ján Šoth, ktorým prezidentka odovzdala poverovacie listiny pre ich pôsobenie.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 19.07.2023

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala v utorok 18. júla troch nových slovenských veľvyslancov. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti. Novými veľvyslancami Slovenskej republiky sú Ingrid Brocková, Jozef Polakovič a Ján Šoth, ktorým prezidentka odovzdala poverovacie listiny pre ich pôsobenie v Českej republike, Rakúsku a Francúzsku.

Veľvyslankyňa Ingrid Brocková bude reprezentovať Slovensko v Českej republike. „Verím, že zúročí svoje dlhoročné skúsenosti z diplomacie na ďalšie zveľaďovanie už teraz výborných vzťahov medzi našimi krajinami,“ uviedla hlava štátu na margo novej veľvyslankyne v Českej republike. Vo Viedni bude krajinu ako veľvyslanec reprezentovať Jozef Polakovič.

„Rakúsko je náš sused a tretí najväčší zahraničný investor, zdieľame mnohé pohľady aj cez tzv. Slavkovský formát, ktorý máme s Rakúskom a Českom, preto verím, že sa mu podarí ešte viac zintenzívniť túto spoluprácu,“ skonštatovala Čaputová. Novým veľvyslancom vo Francúzsku sa stal Ján Šoth.

„Nedávna návšteva prezidenta Macrona na Slovensku priniesla do našich vzťahov s Francúzskom ďalší silný impulz. Ján Šoth bude môcť nadviazať na nové možnosti užšej spolupráce, ktoré sa nám otvorili v energetike či vodíkových technológiách, a že takto ešte viac posilní strategické partnerstvo, ktoré nás s Francúzskom spája,“ dodala na záver prezidentka.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.