ČAPUTOVÁ: TO, ŽE SA ZEMAN ZAUJÍMAL O SITUÁCIU NA SLOVENSKU, SVEDČÍ O DOBRÝCH VZŤAHOCH

Prezidentka odcestovala na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu (17. november) si na pôde hornej komory českého parlamentu prevezme Striebornú medailu predsedu Senátu.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 16.11.2021

Prezidentka SR Zuzana Čaputová považuje utorkové stretnutie s českým prezidentom Milošom Zemanom za prejav dobrých vzťahov. Prezident sa intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku, uviedla Čaputová na sociálnej sieti.
      
Prezidentka navštívila Zemana v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe, kde je český prezident hospitalizovaný od 10. októbra. Pripomenula, že jeho zdravotný stav sledovali aj na Slovensku. "Som veľmi rada, že som mu teraz aj osobne mohla popriať veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie." Prezident Zeman sa podľa jej slov intenzívne zaujímal o situáciu na Slovensku a stretnutie s Čaputovou považuje za prejav dobrých vzťahov medzi nimi – ako aj medzi Českom a Slovenskom. Čaputová priniesla Zemanovi ako dar sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Na stretnutie mala podľa pravidiel nemocnice k dispozícii pol hodiny. Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.
      
Prezidentka odcestovala na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu (17. november) si na pôde hornej komory českého parlamentu prevezme Striebornú medailu predsedu Senátu. V Senáte sa má prezidentka stretnúť i s novou predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou. Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si prezidentka pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie. Potom by mala odcestovať naspäť na Slovensko.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.