ČAPUTOVÁ: ŽENY, NEBOJTE SA A NAHLÁSTE DOMÁCE NÁSILIE

Prezidentka SR Zuzana Čaputová, že chce povzbudiť všetky ženy na Slovensku, ktoré zažívajú domáce partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. Tvrdí, že vie, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá, ale je to vždy lepšia voľba ako život v násilí. 

Foto sita/kancelária prezidentky SR
Dátum 25.11.2021

Prezidentka Zuzana Čaputová povzbudzuje ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc. Hlava štátu to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti pri príležitosti Medzinárodného dňa odstránenia násilia páchaného na ženách.

„Viem, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá. Ale je to vždy neporovnateľne lepšia voľba ako život v násilí. Oranžová farba je farbou dnešného dňa, na celom svete nás spája, aby sme spoločne zastavili a predchádzali násiliu na ženách,“ povedala Čaputová.

Prezidentka skonštatovala, že ju teší, že sa za posledný rok podarilo presadiť zmenu, ktorú iniciovala a vďaka tejto iniciatíve v spolupráci s neziskovými organizáciami, ministerstvom spravodlivosti a políciou začali intervenčné centrá pre obete domáceho násilia pomáhať po celom Slovensku.

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku prezidentka SR Zuzana Čaputová: 

Každý vieme pomôcť, ak sa v našom okolí deje násilie. Vieme prispieť aj postojom, ktorý nebude násilie zľahčovať a viniť ženy za to, že si násilie spôsobili svojím správaním.

Som rada, že sa za posledný rok podarilo presadiť zmenu, ktorú som iniciovala a vďaka spolupráci medzi neziskovkami, ministerstvom spravodlivosti a políciou, začinajú intervenčné centrá pre obete domáceho násilia pomáhať po celom Slovensku.

Práve dnes, keď na Slovensku začína lockdown, chcem opäť povzbudiť ženy, ktoré zažívajú partnerské násilie, aby vyhľadali pomoc.

Viem, že cesta z násilia zďaleka nie je jednoduchá. Ale je to vždy neporovnateľne lepšia voľba ako život v násilí.

Oranžová farba je farbou dnešného dňa, na celom svete nás spája, aby sme spoločne zastavili a predchádzali násiliu páchanému na ženách.

Bolo mi cťou podporiť kampaň z iniciatívy Koordinačno-metodického centra pre prevenciu násilia a Veľvyslanectva Nórskeho kráľovstva spoločne s osobnosťami kultúrneho a spoločenského života a 21 veľvyslanectvami krajín.

ČAPUTOVÁ: 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.