CASTRO VERZUS TRUMP

Kubánsky prezident odmieta tvrdší tón Trumpovej administratívy voči Kube

Foto archív
Dátum 16.07.2017

HAVANA 16. júla (TASR/Extra plus) - Kubánsky prezident Raúl Castro odsúdil v piatok ostrejší tón, ktorý americký prezident Donald Trump aplikuje vo vzťahu ku Kube. Castro, ktorý vystúpil verejne pred kubánskym národným zhromaždením, označil Trumpovu čiastočnú zmenu politiky voči Kube za "krok späť", avšak prisľúbil, že bude pokračovať v práci na normalizácii vzťahov medzi oboma krajinami.

Bolo to vôbec po prvýkrát, čo kubánsky prezident vo verejnom vystúpení komentoval Trumpove vyjadrenia spred mesiaca. "Akákoľvek stratégia, ktorá sa snaží zničiť revolúciu či už nátlakom, donucovaním alebo jemnejšou metódou, zlyhá," vyhlásil Castro pred zákonodarcami. Taktiež odmietol prijímať akékoľvek "lekcie" o ľudských právach zo strany USA, keďže jeho krajina "má byť načo hrdá" v tomto ohľade.

Trump minulý mesiac oznámil že sprísni niektoré cestovné a obchodné obmedzenia voči Kube. Ide o čiastočnú zmenu politiky jeho predchodcu Baracka Obamu, ktorý obnovil bilaterálne diplomatické vzťahy medzi oboma štátmi. Sprísnenie niektorých reštrikcií odôvodnil Trump pokračujúcim porušovaním ľudských práv zo strany kubánskeho režimu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.