ČECH UKRADOL 5 ŽEMLÍ, DOSTAL 1,5 ROKA, IMIGRANT V ČR ZNÁSILNIL NEPLNOLETÚ, DOSTAL 2 ROKY - KDE JE SPRAVODLIVOSŤ?

Toto nie je nezávislosť sudcov, toto je sprosté zneužitie moci. Najstrašidelnejšie na tom je, že nastupujúcu totalitu neprináša mocichtivý diktátor, ale európske trendy, ktoré obmedzujú slobodu a podporujú migráciu. 

Foto AP
Dátum 09.07.2020

Mladý bezdomovec dostal v utorok na súde v moravskom meste Brno trest rok a pol väzenia so zvýšeným stupňom stráženia za to, že v čase núdzového stavu v Česku ukradol päť žemlí.Aj za drobné krádeže z obdobia núdzového stavu počas pandémie nového koronavírusu hrozia oveľa prísnejšie tresty, až niekoľkoročné, a niektoré rozsudky nadobúdajú absurdné rozmery, napísal portál TN.cz televízie Nova.

Súdy v súčasnosti riešia práve trestné činy z núdzového stavu. Muž spôsobil supermarketu škodu vo výške 62 českých korún a 50 halierov (2,34 eura). Na súd ho priviedla eskorta v putách ako najťažšieho kriminálnika. Až do verdiktu bol muž vo väzbe. Mladý bezdomovec Lukáš Kalina mal hlad, chýbali mu peniaze, a tak si strčil do igelitovej tašky päť žemlí, ktoré preniesol bez zaplatenia. Ochranka ho chytila skoro, pri pokladni.


Okresný súd ho poslal na dva roky do väzenia. Advokátka obžalovaného Petra Žilková to označila za "neprimerané s ohľadom na osobu páchateľa, ktorý trpí schizofréniou". Za bežných okolností by mužovi hrozila pokuta, ale v núdzovom stave je trest aj za tú najmenšiu krádež od dvoch do ôsmich rokov väzenia. Obžalovaný sa odvolal a Krajský súd v Brne mu trest zmiernil o pol roka. Teraz mladík strávi vo väznici so zvýšeným strážením 18 mesiacov.

Príspevok uverejnil na sociálnej sieti Tomio Okamura 9. júna 2020.

Africký imigrant, ktorý znásilnil a olúpil neplnoleté dievča v Lukavci, blízko Terezína strávi vo väzení 2 roky. Toto nie je nezávislosť sudcov, toto je sprosté zneužitie moci. To čo je na tom najstrašidelnejšie je, že nastupujúcu totalitu neprináša mocichtivý diktátor, ale európske trendy, ktoré obmedzujú slobodu a podporujú migráciu. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.