CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE BUDE DOBROVOĽNÉ

Koalícia sa dohodla na tom, že celoplošné testovanie bude dobrovoľné. Otázkou však zostáva akú odmenu získajú tí, ktorí sa nechajú otestovať a aký trest postihne tých, ktorí testovanie odmietnu. 

Foto TASR
Dátum 20.10.2020

Jednu z najväčších otázok ohľadom celoplošného testovania sa podarilo koalícií vyriešiť v pondelok večer. Podľa informácií z Aktuality.sk sa lídri politických strán dohodli, že celoplošné testovanie bude dobrovoľné. Stále však nepoznáme odpoveď na otázku ohľadom odmeňovania pre tých, ktorí si test nechajú urobiť. Odborníci a politic hľadajú riešenie, ktoré bude v súlade s legislatívou. 

Množnosťou stále zostáva aj „trest“ pre tých, ktorí sa pretestovať odmietnu. 

„Ja si osobne myslím, že by to malo byť dobrovoľné, ale ten, kto sa nezúčastní, jednoducho nebude mať nejaké výhody, ktoré štát bude poskytovať v budúcom roku,“ vyhlásil Igor Matovič. Minister financií Eduard Heger ale odmietol, že by takýmto ľuďom mohol štát siahnuť napríklad na sociálne dávky.

„Vylučujem, že by sme teraz niekomu išli siahať na niečo, čo dnes má,“ skonštatoval v relácii Na telo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.