ČERNOCHOV MUSIA FOTIŤ LEN ČERNOŠSKÍ FOTOGRAFI

Ľudia na internete kritizujú známy módny magazín Vogue za to, že fotografie černošskej gymnastky nafotila biela fotografka Annie Leibovitzová a nevybrali na fotenie černošského fotografa. 

Foto Facebook
Dátum 16.07.2020

Snímky, ktoré na sociálnych sieťach vzbudili rozruch nafotila olympíjska gymnastka Simone Bilesová pre módny časopis Vogue. Ľudia kritizujú vplyvný magazín za to, že fotografie nenafotil černošský fotograf. 
Svetoznáma Annie Leibovitzová údajne fotografie zle nasvietila, nakoľko ako beloška nedokáže správne pracovať s tmavou pleťou. Černošskú gymnastku musí fotiť iba černošský fotograf. Ľudia najviac kritizujú nasvietenie fotiek, ktoré údajne spôsobuje, že farba plati gymnastky vyzerá utlmene a vybledlo. Taktiež sa zhodujú, že módny magazín mal najať černocha a to z etických dôvodov, ale aj kvôli práci s tmavou pleťou.

Kritika sa ozýva nielen od bežných uživateľov sociálnych sietí, ale taktiež od ľudí, ktorí majú vo svete fotografie silné slovo. „Neznášam to tónovanie, neznášam, ako predvídateľne tie fotografie sú a zo všetkého najviac ma štve, že Vogue sa neobťažuje najať černošského fotografa," napísala na svojej sociálnej sieti Morrigan McCarthyová, ktorá pracuje ako vedúca fotoeditorka pre denník New York Times. Ďalší ľudia sa na Twitteri zhodujú, že Vogue rozhodnutím najať fotografku belošku bielej, sám sebe zničil príležitosť ísť príkladom. Annie Leibovitzová, ktorá gymnastku fotila je svetoznáma fotografka. Pred jej objektívom stála speváčka Lady Gaga, herec Brad Pitt, ale aj britská kráľovná Alžbeta II.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne