ČEŠKA, KTORÁ PORUŠILA KARANTÉNU, IDE DO VÄZENIA NA TRI ROKY

Trojročný trest odňatia slobody vymeral súd 23-ročnej Češke, ktorá porušila karanténu a išla do obchodu.

Foto PEXELS/ILUSTRAČNÁ FOTO
Dátum 25.09.2020

Trojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na štyri roky. To je verdikt, ktorý si vypočula 23-ročná Češka po tom, ako porušila nariadenú karanténu. Do karantény sa dostala po tom, ako bol u nej potvrdený koronavírus. Podľa žalobcu išla počas karantény taxíkom do nemocnice vyzdvihnúť svoju matku. Zároveň si však bola aj nakúpiť. 

Ženu zrejme udali samotní susedia. Za porušenie zákona a karantény počas núdzoveho stavu jej hrozil až 8-ročný trest. Štátny zástupca tiež uviedol, že sa žena spolu s jej matkou pohybovali aj pred domom a to bez nasadeného rúška. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.