ČESKÁ OPOZÍCIA ŽALUJE BABIŠA ZA ŠÍRENIE LŽÍ NA INTERNETE

Babiš vyhlásil, že Piráti chcú ľuďom zdaňovať prebytočné metre bytov a nasťahovať do ich domácností migrantov. Strana za tieto klamlivé tvrdenia žiada od Babiša ospravedlnenie. Premiér doteraz tvrdil, že sa ospravedlňovať nemieni. 

Foto SITA/AP
Dátum 16.07.2021

Česká opozičná strana Piráti podáva žalobu na premiéra ČR Andreja Babiša za šírenie lží na sociálnej sieti Twitter. Informoval o tom v piatok internetový spravodajský portál Novinky.cz.
      
Babiš vyhlásil, že Piráti chcú ľuďom zdaňovať prebytočné metre bytov a nasťahovať do ich domácností migrantov. Strana za tieto klamlivé tvrdenia žiada od Babiša ospravedlnenie. Premiér doteraz tvrdil, že sa ospravedlňovať nemieni. "Pán Babiš napísal na sociálnu sieť lož, že máme v úmysle nasťahovať ľuďom do bytov migrantov či zdaniť prebytočné metre nehnuteľností. Nič také Piráti v programe samozrejme nemajú a nikdy nemali, a pán Babiš aj jeho kolegovia to veľmi dobre vedia," uviedol k žalobe predseda pirátskych poslancov Jakub Michálek. Andrej Babiš sa podľa neho Pirátov bojí, a preto sa "neštíti výmyslami strašiť bežných ľudí".
      
Babiš začiatkom júna zaútočil na Pirátov slovami: "My sa nechceme deliť o svoju krajinu." V knihe svojich vízií pritom pred niekoľkými rokmi opísal ako dobrú perspektívu, že ľudia budú čoskoro zdieľať automobily, byty a chaty. Keď bol na tento rozpor medzi svojimi tvrdeniami upozornený, vysvetľoval to Babiš na Twitteri tým, že jemu ide o dobrovoľné zdieľanie. "Nie povinne, ako to majú v pláne Piráti, čo chcú najskôr mapovať byty, zdaniť prebytočné metre a potom vám tam niekoho nasťahovať. Najlepšie nejakého migranta," napísal na Twitteri český premiér. Práve túto vetu označujú Piráti za lož. Keďže Babiš výzvu na ospravedlnenie ignoroval, obrátili sa Piráti na súd. "Premiér tejto krajiny totiž nesmie konať ako vrchný dezinformátor," uzavrel Michálek.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.