ČESKÍ KOMUNISTI ODPORÚČAJÚ VOLIŤ BABIŠA: AK JE ON ZLO, PAVEL JE PRIAM PEKLO

Pre KSČM to nie je voľba srdcom, ale voľba toho, kto z ponúkanej dvojice predstavuje menšiu hrozbu pre peňaženky občanov a vojnové besnenie, dodala strana. Komunisti Pavla kritizujú napríklad za jeho podporu ďalších dodávok zbraní pre Ukrajinu. Názory Pavla označili za asociálne a kritizovali aj jeho charakter.

Foto SITA/AP
Dátum 20.01.2023

Prezidentského kandidáta Andreja Babiša podporila pred druhým kolom volieb mimoparlamentná Komunistická strana Čiech a Moravy (KSČM). Svojich voličov vyzvala, aby dali hlas českému expremiérovi, lebo je podľa nich protivládnym kandidátom. Babišov súper Petr Pavel je pre nich neprijateľný.

„Ak je Andrej Babiš zlo, tak jeho protikandidát Petr Pavel je vyložene peklo pre Českú republiku a jej občanov!“ napísala KSČM v svojom odporúčaní. Za zlo označila Babiša neúspešná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. KSČM dodala, že podpora bývalého premiéra je pre nich voľbou menšieho zla. „Pre KSČM to nie je voľba srdcom, ale voľba toho, kto z ponúkanej dvojice predstavuje menšiu hrozbu pre peňaženky občanov a vojnové besnenie!“ dodala strana.

Komunisti Pavla kritizujú napríklad za to, že prijal podporu vládnej koalície, ktorá KSČM dlhodobo odsudzuje, či za jeho podporu ďalších dodávok zbraní pre Ukrajinu. Názory Pavla označili za asociálne a kritizovali aj jeho charakter. „Svižne zvládol prezliecť kabát takým spôsobom, že by sa nemusel hanbiť za prezývku Generál Zrada,“ uviedla KSČM.

Generál vo výslužbe Petr Pavel bol pred rokom 1989 členom Komunistickej strany Československa (KSČ) a tiež zamestnancom Vojenského spravodajstva, avšak odmieta tvrdenia, že bol vojenským špiónom. V decembri 1989 vystúpil z KSČ a neskôr sa stal náčelníkom Generálneho štábu Armády ČR a potom aj predsedom vojenského výboru NATO. Druhé kolo českých prezidentských volieb, v ktorom sa proti sebe postavia Petr Pavel a Andrej Babiš, sa uskutoční 27. a 28. januára.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.