ČESKÍ POSLANCI NEPODPORILI PREDĹŽENIE NÚDZOVÉHO STAVU, VLÁDA PRETO VYHLÁSILA NOVÝ

Núdzový stav v Česku bude trvať 30 dní, od 27. februára do 28. marca. Kabinet sa po zasadnutí Snemovne znova zišiel a okrem núdzového stavu rokuje aj o prísnejších protipandemických opatreniach.​ 

Foto TASR
Dátum 27.02.2021

Poslanecká snemovňa českého parlamentu počas piatkového zasadnutia nepodporila návrh na predĺženie núdzového stavu do konca marca. Keďže poslanci žiadosti vlády nevyhoveli, vyhlásila nový núdzový stav. Ten bude trvať 30 dní, od 27. februára do 28. marca, informuje spravodajský portál TN.cz s odvolaním sa na úrad českej vlády.

„Potrebujeme, aby ľudia obmedzili tie kontakty. Potrebujeme, aby sa chovali zodpovedne. To je dôvod, prečo žiadame Snemovňu, aby nám odsúhlasila núdzový stav,“ vyjadril sa Babiš v dolnej komore parlamentu, keď hodnotil minulý rok s koronavírusom. Podľa jeho slov vláda možno počas pandémie urobila chyby, ale Česko je pripravené túto krízu prekonať. Poslanecká snemovňa sa tiež zaoberala zákonmi, ktoré jej vrátil Senát. Medzi nimi bol aj takzvaný pandemický zákon, ktorý napokon poslanci v senátnej podobe schválili. Ministerstvo zdravotníctva a hygienické stanice tak budú môcť vydávať obmedzenia pre obmedzenie šírenia koronavírusu. Kabinet sa po zasadnutí Snemovne znova zišiel a okrem núdzového stavu rokuje aj o prísnejších protipandemických opatreniach.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.