CEZ SLOVENSKO SA BUDE PRESÚVAŤ VOJENSKÁ TECHNIKA NATO

Cez územie Slovenska je od 28. júna do 4. júla plánovaných 26 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Upozorňuje na to Ministerstvo obrany SR.

Foto archív
Dátum 25.06.2021

Cez územie Slovenska je od 28. júna do 4. júla plánovaných 26 cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl. Upozorňuje na to Ministerstvo obrany (MO) SR.

"Pôjde predovšetkým o presun spojeneckých vojakov v rámci cvičení Strong Will, Defender 21 a Atlantic Resolve, ako aj ukončeného cvičenia Slovenský štít 2021," priblížila hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková. Tranzity boli riadne schválené v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR. V období od 28. júna do 4. júla sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR v rámci Slovenska na trasách Lešť – Michalovce, Kolíňanský vrch – Nitra, Trenčín – Nitra, Michalovce – Prešov, Kamenica nad Cirochou – Prešov, Kamenica nad Cirochou – Trebišov.

Taktiež Michalovce – Hlohovec, Kamenica nad Cirochou – Michalovce, Sereď – Lešť a späť. Michalovce – Trebišov, Prešov – Hlohovec, Trebišov – Sliač, Sereď – Hlohovec, Lešť – Hlohovec, Brodské – Nitra, Trenčín – Sereď. Rovnako aj Trebišov – Veľké Ozorovce, Sklené – Ruskov, Prešov – Zemianske Kostoľany a späť. Pôjde aj o presuny na trasách Sliač – Trenčín a späť, Nováky – Ruskov, Zemianske Kostoľany – Trebišov, Trenčín – Nováky, Zemianske Kostoľany – Michalovce a späť, Zemianske Kostoľany – Levice a späť, ako aj v rámci mesta Sereď.
 
V priebehu budúceho týždňa sa uskutoční tiež železničný presun OS SR, a to na trasách Sása-Pliešovce – Levice, Sása-Pliešovce – Trebišov a na trase Sása-Pliešovce – Martin.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.