CHCÚ ZMRAZIŤ PLATY NAJCHUDOBNEJŠÍM, MATOVIČ A KOLLÁR MLČIA

Najprv vláda odkázala dôchodcom aby si utiahli opasky, teraz keď chcú zamestnávatelia zmraziť minimálnu mzdu, tak podozrivo mlčia.

Text FACEBOOK
Foto TASR/Dano Veselský
Dátum 24.05.2020

Príspevok uverejnil Erik Tomáš na svojom Facebooku, 22. mája 2020.

CHCÚ ZMRAZIŤ PLATY NAJCHUDOBNEJŠÍM, MATOVIČ A KOLLÁR MLČIA

Najprv zamestnávatelia odkázali dôchodcom aby si utiahli opasky a vláda začala špekulovať ako nevyplatiť 13. dôchodok. Teraz zamestnávatelia žiadajú zmraziť minimálnu mzdu na budúci rok a vláda podozrivo mlčí.

Ešte v minulom volebnom období naša strana krvopotne presadila v parlamente zákon, ktorý má automaticky zvyšovať minimálnu mzdu. Po novom predstavuje 60 % priemernej mzdy a v budúcom roku by sa tak vyšplhala až na úroveň 650 eur.

Zamestnávatelia však vyhlásili, že budú žiadať vládu aby do nášho zákona vstúpila a minimálnu mzdu zmrazila na tohtoročnej úrovni, teda 580 eur. Najmenej zarábajúci ľudia by tak v budúcom roku dostali o celých 70 eur menej. Čiže opäť opačný prístup, podobne ako pri dôchodcoch. Namiesto toho, aby sme tým najslabším počas koronakrízy pomáhali, tak im ešte berieme. Nehovoriac o tom, že na čom inom chce štát rýchlo naštartovať ekonomiku ak nie na domácej spotrebe.

Napriek tomu, že zamestnávatelia túto požiadavku vyslovili na rokovaní tripartity, teda za prítomnosti členov vlády, Matovič i Kollárov minister práce Krajniak podozrivo mlčia. Už sa opakujem, ale boli to práve páni Matovič a Kollár, ktorí sa pred voľbami dušovali, že nesiahnu ľuďom na sociálne istoty. My sme im už vtedy neverili, ale to, že začnú sociálny štát rozoberať takto rýchlo, asi nepredpokladal nikto...

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.